Zavřít reklamu

V poslední době se ve virtuálních kuloárech spekuluje o tom, jaký čip bude pohánět příští vlajkovou řadu Samsungu Galaxy S24. Starší úniky hovoří o Snapdragonu 8 Gen 3, ty novější o Exynosu 2400. Nyní to vypadá, že pravdu měly obě strany.

Podle spolehlivého leakera vystupujícího na Twitteru pod jménem Revegnus schválila mobilní divize Samsungu sériovou výrobu čipu Exynos 2400 pro použití v řadě Galaxy S24. Nový vlajkový čipset korejského giganta má řadu pohánět na vybraných trzích. Z toho vyplývá, že na těch ostatních bude používat příští vlajkový čip Qualcommu, kterým bude podle všeho Snapdragon 8 Gen 3.

To, že by řada Galaxy S24 měla někde používat čipset Samsungu a jinde Qualcommu, by bylo dozajista překvapením, protože zástupce Qualcommu začátkem letošního roku mluvil o víceletém exkluzivním „dealu“ se Samsungem. To znamená, že minimálně ještě příští rok měl Samsung ve svých „vlajkách“ používat výhradně čip Snapdragon. Jak se však nyní zdá, všechno je jinak.

O příštím vlajkovém čipsetu Samsungu nyní unikly nové informace, konkrétně o jeho grafickém čipu. Podle stejného leakera bude Exynos 2400 disponovat novým GPU postaveným na architektuře AMD RDNA2 (tím prvním bylo Xclipse 920 v Exynosu 2200), které se bude chlubit dvanácti výpočetními jednotkami. To by bylo čtyřikrát více než u minulého GPU (což ovšem neznamená 4x vyšší výkon). Leaker také potvrdil, že čipset bude mít 10 procesorových jader.

Dnes nejčtenější

.