Zavřít reklamu

Příští vlajková řada Samsungu Galaxy S24 by měla být uvedena na scénu až začátkem příštího roku, již nějakou dobu však o ní unikají střípky informací. Nyní tu je nový únik, který se týká konkrétně modelu S24 Ultra a který říká, že příští nejvyšší „vlajka“ korejského giganta bude mít tři zadní fotoaparáty s variabilní clonou a kontinuálním zoomem.

Podle úniku publikovaném v příspěvku na čínské sociální síti Weibo, bude Galaxy S24 Ultra zřejmě postrádat teleobjektiv s trojnásobným optickým zoomem, takže bude mít místo čtyř zadních senzorů pouze tři. O rozsah přiblížení bychom ale přijít neměli, protože příští nejvyšší vlajková loď Samsungu se bude údajně pyšnit variabilním (kontinuálním) zoomem, který tak bude podle všeho zajišťovat periskopický teleobjektiv. Je otázkou, zda bude nabízet jen pevná ohniska, mezi kterými půjde ručně volit, nebo se bude jednat skutečně o plynulé přibližování, což by bylo samozřejmě naprosto skvělé řešení a jednoznačná konkurenční výhoda, protože podobné řešení zatím nabízí prakticky jen Sony.

Web kromě toho cituje známého leakera Revegnuse, podle kterého se bude ultraširokoúhlý senzor příští Ultry chlubit variabilní clonou se světelností mezi f/1.2–4.0. Telefon by jinak měl opět disponovat 200MPx hlavním fotoaparátem, i když údajně nepůjde o stejný senzor jako v případě aktuální Ultry (ta konkrétně používá senzor ISOCELL HP2). Galaxy S24 Ultra by měl být spolu s modely S23 a S23+ představen až za dlouho, pravděpodobně v únoru příštího roku.

Řadu Galaxy S23 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.