Zavřít reklamu

Asi se tu nemusíme rozepisovat o tom, jaký je vztah fanoušků Samsungu k fyzické otočné lunetě na hodinkách Galaxy Watch, jistě se jich najde hodně i mezi vámi. A asi tu ani nemusíme popisovat zklamání z toho, že loňská řada Galaxy Watch5 ji zavrhla ve prospěch digitální alternativy. Podle nejnovějšího úniku však příští generace Galaxy Watch tento ikonický prvek přinese zpět.

Leaker vystupující na YouTube pod jménem SuperRoader podle webu SamMobile prozradil, že Samsung vyslyšel své fanoušky a u Galaxy Watch6 fyzickou otočnou lunetu vrátí zpět. Upřesnil však, že bude k dispozici pouze u modelu Galaxy Watch6 Pro (u Galaxy Watch4 byla též dostupná jen u vyššího modelu, tedy Classic), takže pokud máte v plánu si pořídit standardní Galaxy Watch6, budete si muset vystačit s digitálním lunetou. Leaker dodal, že model Pro bude tentokrát dostupný ve dvou velikostech, což bude jistě vítanou změnou pro řadu zákazníků, kteří preferují menší hodinky. Pro připomenutí: model Galaxy Watch5 Pro se nabízí pouze ve velikosti 45 mm.

O Galaxy Watch6 toho jinak v tuto chvíli není moc známo. Konkrétně jen to, že by měly mít lepší výdrž baterie, že by se z hlediska designu mohly inspirovat hodinkami Apple Watch a Pixel Watch a že budou údajně používat displej vyrobený čínskou společností BOE. Na scénu budou podle všeho uvedeny v létě (zřejmě po boku nových skládacích smartphonů Galaxy Z Fold5 a Z Flip5).

Chytré hodinky Samsungu koupíte zde 

Dnes nejčtenější

.