Zavřít reklamu

Analytická společnost Canalys zveřejnila zprávu o globálním trhu s nositelnou elektronikou (kterou rozděluje na základní náramky, základní hodinky a chytré hodinky) ve 4. čtvrtletí a v celém roce 2022. Podle ní bylo v období říjen–prosinec na trh dodáno celkem 50 milionů nositelných zařízení, což představuje meziroční pokles o 18 %. Za celý loňský rok pak trh klesl o 5 %.

V posledním čtvrtletí loňského roku zaznamenalo pokles všech pět největších hráčů na poli „wearables“, tedy Apple, Xiaomi, Huawei, Samsung a Google, přičemž ten největší – o 46 % – vykázal druhý zmíněný. Celkově trh v tomto období klesl o bezprecedentních 18 %, za což podle analytiků Canalysu mohlo „složité makroekonomické prostředí“. Za celý rok 2022 zaznamenal růst pouze cupertinský gigant, a to o 5 %.

Jedničkou trhu byl v loňském roce opět Apple, když na něj dokázal dodat 41,4 milionu nositelných zařízení a držel podíl 22,6 %. Na druhém místě skončilo Xiaomi se 17,1 miliony dodaných nositelných zařízení (meziroční pokles o 41 %) a podílem 9,3 %, na třetím Huawei s 15,2 miliony dodaných nositelných zařízení (meziroční pokles o 21 %) a podílem 8,3 %, na čtvrtém Samsung se 14 miliony dodaných nositelných zařízení (meziroční pokles o 4 %) a podílem 7,7 % a první pětici uzavírá Google, který na trh vyexpedoval 11,8 milionu nositelných zařízení (meziroční pokles o 22 %) a jeho podíl činil 6,4 %.

Celkově bylo na trh loni dodáno 182,8 milionu nositelné elektroniky, což je o 5 % méně než v roce 2021. Dodejme, že Canalys dělí nositelnou elektroniku do tří kategorií, a sice základní náramky, základní hodinky a chytré hodinky. Samsung Galaxy Watch6 představí až v létě, takže se nedá očekávat, že do té doby nějak razantně jeho prodeje porostou.

Chytré hodinky Samsungu koupíte zde 

Dnes nejčtenější

.