Zavřít reklamu

Oppo koncem minulého roku uvedlo na čínskou scénu svůj první véčkový skládací smartphone Find N2 Flip. Minulý týden jej představil pro mezinárodní trhy (u nás však dostupný nebude, na rozdíl od Slovenska a Polska). Nyní se v éteru objevila informace, že příští Galaxy Z Flip bude mít větší vnější displej než nová skládačka čínského smartphonového obra.

Dnes již legendární leaker Ice universe na Twitteru bez bližších detailů uvedl, že vnější displej Galaxy Z Flipu5 bude větší než ten, kterým se pyšní Find N2 Flip. A slovo „pyšní“ píšeme záměrně, neboť vnější obrazovka nového ohebného telefonu Oppo má velikost 3,26 palců. Pro srovnání: u čtvrté a také třetí generace Z Flipu činí velikost vnějšího displeje pouze 1,9 palce, což do značné míry limituje jeho použití (oproti prvním dvěma generacím je to však poměrně výrazné zlepšení, protože u nich byla vnější obrazovka „velká“ jen 1,1 palců). S displejem o velikosti minimálně 3,27 palců by bylo čtení zpráv či práce s widgety o něčem jiném.

O příští véčkové skládačce korejského giganta v tuto chvíli není známo nic dalšího, protože toto je první únik, který u ní registrujeme. Můžeme každopádně očekávat, že Samsung ji – společně s pátou generací Galaxy Z Foldu – uvede na scénu někdy v létě.

Galaxy Z Flip4 a další ohebné telefony Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.