Zavřít reklamu

Samsung v posledních letech hmatatelně vylepšil své chytré hodinky Galaxy Watch. Před dvěma lety přešel z operačního systému Tizen na Wear OS 3. Loni u řady Galaxy Watch5 vylepšil výdrž baterie a podle všeho v tom bude pokračovat i letos u Galaxy Watch6.

Na stránkách regulačního úřadu Safety Korea se nyní objevila baterie pro 40mm verzi hodinek Galaxy Watch6. Baterie nese modelové označení EB-BR935ABY a má kapacitu 300 mAh. Pro srovnání: 40mm verze hodinek Galaxy Watch5 disponuje 284mAh baterií. Jak se zhruba 5% navýšení kapacity baterie u nových Galaxy Watch projeví v praxi, je v tuto chvíli těžké říci, lze však počítat s tím, že výdrž by měla být alespoň o trochu vyšší. Jinak by Samsung kapacitu baterie nezvyšoval. Záležet bude každopádně i na tom, jestli korejský obr hodinky vybaví energeticky efektivnějším displejem a čipsetem.

O Galaxy Watch6 toho jinak v tuto chvíli víme jen velmi málo. Údajně se budou z hlediska designu inspirovat hodinkami Apple Watch a Pixel Watch a mohly by používat displej od společnosti BOE. Lze předpokládat, že softwarově poběží na novější verzi nadstavby One UI for Watch a že budou mít vylepšené sledování aktivit a zdraví. Pravděpodobné je také to, že budou mít verzi Pro s ještě větší kapacitou baterie. Uvedeny na scénu by měly být v létě (spolu s novými skládacími smartphony Galaxy Z Fold5 a Z Flip5).

Chytré hodinky Samsungu koupíte zde 

Dnes nejčtenější

.