Zavřít reklamu

Aplikace třetích stran pro hodinkový systém, na kterém jedou i Galaxy Watch4 a Watch5 se brzy zlepší. Google totiž oznámil nové požadavky na kvalitu jeho aplikací, aby zlepšil celkový uživatelský zážitek. Tato nová základní pravidla pro Wear OS 3 vstoupí v platnost 31. srpna.

Dříve pro aplikace nebo ciferníky na Wear OS existovalo pouze osm požadavků. Google však nyní představil 31 dalších, jež vývojáři při vývoji aplikací nebo ciferníků musejí implementovat. Vývojáři se musejí novými požadavky řídit, aby „zajistili, že uživatelé aplikací budou mít základní konzistentní zkušenost ve všech aplikacích v souladu s našimi nejnovějšími zásadami designu a vývoje systému Wear OS.“

Všichni vývojáři aplikací musejí své aplikace pro Wear OS aktualizovat tak, aby cílili na Android 11 (úroveň 30 aplikačního programového rozhraní), tj. verzi, na které je Wear OS 3 založen. Je to proto, aby byla jistota, že aplikace splňují bezpečnostní a kvalitativní standardy, které uživatelé od zařízení běžících na Wear OS 3 očekávají.

Nové požadavky na kvalitu aplikací pro Wear OS 3 zahrnují například tyto body:

  • Použití černého pozadí pro všechny aplikace a dlaždice.
  • Umožnit uživateli přejet prstem dolů z kterékoli obrazovky, aby mohl aplikaci ukončit (s výjimkou Map Google a fitness aplikací).
  • Veškerý skrolovatelný obsah by měl podporovat otočnou korunku a zobrazovat posuvnou lištu.
  • Jakákoli probíhající aktivita musí být zobrazena ve spodní části ciferníku na kartě nebo dlaždicích launcheru aplikací.

Jakákoli aplikace, která nesplní požadavky na kvalitu aplikací v systému Wear OS 3 do 31. srpna, se pro všechny uživatele obchodu Google Play, jejichž zařízení běží na Androidu 11 a vyšším, stane neviditelnou.

Chytré hodinky Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.