Zavřít reklamu

Samsung by měl někdy v létě představit nové skládací smartphony Galaxy Z Fold5 a Galaxy Z Flip5. O obou už začaly unikat první informace (viz například zde a zde) a nyní tu máme další únik, který se tentokrát týká jejich vnitřní paměti.

Podle informací webu SamMobile bude mít úložiště Galaxy Z Foldu5 kapacitu 256 GB, 512 GB a 1 TB. Jde o stejné varianty vnitřní paměti, jaké nabízí Galaxy Z Fold4 a Galaxy S23 Ultra.

Velikost úložiště by se neměla měnit ani u Galaxy Z Flipu5, který by tak měl být dostupný ve variantách 128, 256 a 512 GB. Stejně jako základní model řady Galaxy S23 bude nejnižší varianta úložiště příštího Flipu podle všeho používat čip UFS 3.1, zatímco ostatní nový standard UFS 4.0, jelikož korejský obr v současnosti nevyrábí čipy UFS 4.0 s kapacitou menší než 256 GB.

To znamená, že zákazníci, kteří si zakoupí 128GB variantu Galaxy Z Flipu5, neuvidí oproti Z Flipu4 nebo Z Flipu3 vyšší rychlost čtení a zápisu. To by jim však nemělo příliš vadit, neboť čipy UFS 3.1 jsou z hlediska rychlosti pro smartphony stále (více než) dostatečně rychlé.

Určitě bychom se nezlobili, kdyby Samsung u svých vlajkových smartphonů přestal nabízet 128GB variantu vnitřní paměti. Letos se to ale podle všeho nestane. Můžeme doufat, že Samsung těm, kdo si předobjednají základní variantu příštího Flipu, nabídne bezplatný upgrade úložiště, jak to učinil v případě řady Galaxy S23, a že tak učiní nejen na vybraných trzích.

Skládací smartphony Samsungu koupíte zde

Související články

Dnes nejčtenější

.