Zavřít reklamu

Jak jste možná zaznamenali, Samsung u své příští vlajkové skládačky Galaxy Z Fold5 údajně použije tzv. kapkovitý design kloubu. Nyní do éteru pronikla fotografie, která ukazuje její prototyp po boku „čtyřky“, a která tento design potvrzuje.

Fotografie, která měla být pořízena na nedávno proběhlém veletrhu CES 2023 a kterou zveřejnil web Naver, ukazuje profil zavřeného Galaxy Z Foldu4 s kloubem ve tvaru písmena U a prototyp jeho nástupce. Ten je na první pohled tenčí než on, ale hlavně nemá viditelnou mezeru mezi oběma složenými částmi své konstrukce.

Samsung u řady Galaxy Z Fold (i ohebných véček Z Flip) používá tradičně pant ve tvaru písmena U, aby snížil výrobní náklady i cenu. Neoficiální informace nicméně říkají, že společnost u pátého Foldu přejde na design kloubu ve tvaru kapky, který u svých ohebných telefonů používá například Oppo. A uniklá fotografie potvrzuje, že přechod na nový design u příštího Foldu skutečně proběhl. Tento design má výhodu nejen v tom, že při zavření telefonu se mezi polovinami neobjevuje mezera, ale přináší s sebou také méně viditelnou rýhu na ohebném displeji.

Samsung obvykle vyvíjí několik prototypů, než se rozhodne pro konečný design, takže tuto fotografii bychom neměli považovat za potvrzení toho, jak bude Galaxy Z Fold5 nakonec vypadat. Dává nám však alespoň představu o tom, jak by jeho příští vlajková „ohýbačka“ mohla vypadat.

Podle dostupných úniků, kterých zatím není mnoho, bude mít pátá generace Foldu znatelně vylepšený fotoaparát, vyhrazený slot na S Pen a poběží na „podivném“ Snapdragonu. Představena bude pravděpodobně v létě.

Galaxy Z Fold4 a další ohebné telefony Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.