Zavřít reklamu

Samsung si klade za cíl šířit popularitu ohebných telefonů po celém světě prostřednictvím řad Galaxy Z Fold a Z Flip. Podobnou vizi má ale i u ohebných displejů pro jiná zařízení. Jeho displejová divize Samsung Display chce, aby skládací technologii nakonec používala různá zařízení napříč technologickým světem.

Tato myšlenka není nová, jelikož Samsung Display již delší dobu experimentuje s nejrůznějšími skládacími panely. Společnost nyní během prezentace na akci  Display Technology Blueprint, pořádané organizací Korea Display Industry Association, znovu zdůraznila, že chce mít ohebné displeje u zařízení jako tablety, notebooky a monitory.

Během nedávné prezentace v Korejské obchodní a průmyslové komoře viceprezident Samsungu Display Sung-Chan Jo vysvětlil, že mobilní telefony bývaly jako těžké cihly. Postupem času se však stávaly tenčími a lehčími a ohebné telefony tento trend posouvají dál, protože umožňují větší obrazovky v menších rozměrech. Po skládacích smartphonech by měly být dalšími na řadě skládací notebooky. Na skládacím notebooku Samsung podle všeho pracuje minimálně od předloňského roku. Loni světu odhalil koncepty takovéhoto zařízení, aby svou vizi dostal mezi fanoušky.

Kdy by korejský gigant mohl svůj první ohebný notebook představit, v tuto chvíli není známo. Někteří analytici však očekávají, že to bude ještě letos.

Dnes nejčtenější

.