Zavřít reklamu

Samsung minulý týden představil novou řadu vlajkových telefonů Galaxy S23. Vypadá to, že Galaxy S23, Galaxy S23+ a Galaxy S23 Ultra byly širokou veřejností přijaty kladně, jelikož korejský obr provedl ve své strategii některé zásadní změny, jako je navázání exkluzivního partnerství se společností Qualcomm a smysluplné vylepšení výkonu fotoaparátu a nadstavby One UI.

Očekávání od řady Galaxy S23 jsou vysoká. Na tiskové konferenci po skončení středeční akce Galaxy Unpacked se nechal šéf mobilní divize Samsungu TM Roh slyšet, že předpokládá, že nová vlajková řada bude navzdory současnému globálnímu ekonomickému poklesu úspěšná.

TM Roh podle webu The Investor uvedl, že Samsung očekává, že globální prodeje řad Galaxy S a ohebné řady Galaxy Z „porostou oproti loňsku dvouciferně“. Věří, že „navzdory nepříznivým ekonomickým podmínkám nám naše prémiové strategie pomohou zůstat v čele trhu“. Řada Galaxy S23 je podle Samsungu hlavně o vylepšení uživatelského zážitku tam, kde je to důležité, včetně výkonu, fotoaparátů a softwaru. Korejský gigant proto sází na zvýšené tržby i přes globální hospodářský útlum.

Rok 2022 byl podle společnosti IDC nejhorším rokem pro dodávky smartphonů. Samsung jich na globální trh dodal z roku na rok o zhruba 4,1 % méně, dokázal však zvýšit svůj podíl o 1,6 procentního bodu, protože menší výrobci zaznamenali ještě méně dodávek.

Dnes nejčtenější

.