Zavřít reklamu

Samozřejmou hlavní hvězdou v oblasti fotoaparátů je v řadě Galaxy S23 200MPx snímač modelu Ultra. Není to ale jediné vylepšení, protože napříč modely se zlepšila i přední kamera a možná to hlavní odvádí softwarové algoritmy. 

U Galaxy S23 Ultra Samsung uvádí, že se s ním můžete těšit na fenomenální fotografie i videa. Údajně je to nejvyspělejší fotografický systém, jaký telefon Galaxy kdy měl, vhodný prakticky do jakýchkoli světelných podmínek, s neuvěřitelně kvalitní kresbou detailů. Vylepšené funkce pro noční fotografování a natáčení optimalizují snímky tak, že jsou skvělé za jakýchkoliv podmínek. Šum, který tak často znehodnocuje fotografie pořízené ve slabém světle, spolehlivě opraví algoritmy digitálního zpracování obrazu s využitím umělé inteligence tím, že vylepší detaily a barevné odstíny.

Vůbec poprvé v řadě Samsung Galaxy nabízí model Galaxy S23 Ultra snímač s technologií Adaptive Pixel s výsledným rozlišením 200 megapixelů. K souběžnému zpracování obrazu ve vysokém rozlišení v několika úrovních používá technologii zvanou pixel binning. V celé řadě Galaxy S23 najdete vůbec poprvé přední fotoaparát s technologií Super HDR, rychlým automatickým ostřením a vyšší záznamovou frekvencí, která narostla ze 30 na 60 obr/s.

Uživatelé, kteří chtějí mít fotografování a natáčení plně pod kontrolou, mohou využít i tentokrát aplikaci Expert RAW. Ta umožňuje ukládat fotografie souběžně ve formátech RAW i JPG jako u profesionálních zrcadlovek, ovšem bez rozměrné a těžké výbavy. Ve složitějších světelných podmínkách můžou kreativní jedinci experimentovat s vícenásobnou expozicí, v režimu Astrofotografie se zase můžou těšit na záběry Mléčné dráhy či jiných objektů na noční obloze.

Mezi další nové přednosti fotoaparátu patří: 

  • Ve slabém světle nebo v situacích, kde by za normálních okolností byly videozáznamy rozostřené, se u modelu Galaxy S23 Ultra uplatní duální optický stabilizátor obrazu (OIS) fungující ve všech směrech.  
  • Během nahrávání videozáznamů v ultravysokém rozlišení 8K rychlostí 30 snímků za sekundu lze nastavit širší úhel záběru, takže záznamy vypadají zcela profesionálně.  
  • Každý detail v záběru analyzuje vyspělá umělá inteligence – neuniknou jí ani zdánlivě nenápadné prvky jako oči nebo vlasy. Díky této analýze na fotografiích líp vynikají jedinečné osobní rysy zobrazených lidí.  
  • Aby byly záznamy skutečně dokonalé, je k dispozici nová funkce 360 Audio Recording, která ve sluchátkách Galaxy Buds2 Pro vytváří prostorový zvuk. 

V modelech Galaxy S23+ a Galaxy S23 se dočkala vylepšení i samotná fyzická podoba fotoaparátu. Samsung odstranil jejich obrubu objektivů, čímž design fotoaparátů Galaxy vstoupil do nové éry a působí ještě výrazněji než dřív. I když to může být hodně subjektivní.

Dnes nejčtenější

.