Zavřít reklamu

Jasnou největší událostí minulého týdne bylo představení řady vlajkových telefonů Samsung Galaxy S23. Spolu s nimi tedy došlo i na nové přenosné počítače. V souvislosti s tím se rozdělila odborná i laická veřejnost na dva tábory, kdy je jeden s představenými novinkami spokojen, druhý již méně.

První přijímá evoluční kroky, které Samsung uvedl, a vyzdvihuje jejich praktičnost. Třeba zvýšení základního úložiště, Snapdragon místo Exynosu, zvětšené chlazení, nový design. Druhý ale samozřejmě uvádí, že je to prostě a jednoduše málo, že se dají novinky spočítat na prstech jedné ruky. První zmiňuje, že i když Samsung zvýšil ceny, nezvýšil je tolik, jako Apple, zvětšil úložiště a jsou zde i předobjednávkové bonusy. K tomu druhý dodává, že vzhledem k minimálním inovacím měl Samsung naopak zlevnit, přičemž bonusy nedosahují výše těch, které společnost dávala třeba u Galaxy S22.

Nechceme obhajovat ani jeden tábor, v jistém ohledu mají pravdu oba. Nic s tím stejně nikdo neuděláme. Máme zde vlajkové modely Samsungu pro rok 2023 a budeme se s tím muset naučit žít až do února roku 2024. Pokud je nechcete, nikdo vás přece do jejich koupě nenutí, pokud vás ale zaujaly, jedná se o ty nejlepší Android mobilní telefony, které lze aktuálně koupit. Samsung si připravuje ještě uvedení nových modelů řady Galaxy A, i když ta nedosahuje takového „věhlasu“ jako řada Galaxy S, protože nenabízí posouvání technologických limitů. Oproti tomu ale řada Galaxy Z už ano. Nového Z Flipu a Z Foldu bychom se měli dočkat v létě, takže s Galaxy S23 to letos u Samsungu rozhodně nekončí, a pokud vás tato řada neoslovila, jednoduše počkejte do léta.

Spolu s novými telefony ale nyní Samsung představil i nové přenosné počítače řady Galaxy Book3. Jejich největší chybou je, že je u nás oficiálně neseženete. Podpultové informace nicméně říkají, že příští rok by se to mohlo změnit. Pokud jste si už minulý týden užívaly zasněžených vrcholků hor nebo prostě jen byli off-line, níže najdete seznam videí o všem, co Samsung na své akci Galaxy Unpacked, kterou pořádal 1. února, představil.

Galaxy S23 koupíte u Mobil Pohotovost za 99 Kč měsíčně a s tříletou zárukou

Dnes nejčtenější

.