Zavřít reklamu

Jak jistě dobře víte, Samsung ve své příští vlajkové řadě Galaxy S23 použije na všech trzích světa čip Snapdragon. Bude to vůbec poprvé v historii řady Galaxy S. Tato změna přichází po letech zklamání s vlastními čipsety Exynos. Řadu Galaxy S23 má konkrétně pohánět přetaktovaná verze čipu Snapdragon 8 Gen 2. Nyní do éteru pronikla informace, že Samsung počítá s použitím speciálního Snapdragonu i příští rok.

Podle známého leakera Yogeshe Brara má Samsung v plánu používat čipy Snapdragon for Galaxy ve svých špičkových smartphonech tak dlouho, dokud jeho vlastní čipsety nebudou stejně dobré jako ony. Jak známo, čipsety Exynos, které vyvíjí divize Samsungu System LSI, nebyly v posledních několika letech tak dobré, jak si představoval. Výkonově vždy zaostávaly za konkurenčními čipy Qualcommu (i když ne o tolik) a měly problémy s energetickou efektivitou (to bylo mnohem vážnější, protože to mělo za následek horší výdrž baterie).

Mobilní divize korejského giganta proto měla vytvořit speciální tým inženýrů, který by navrhoval čipy šité na míru špičkovým smartphonům Galaxy. První takovýto čip, který nemusí nést název Exynos, bude údajně debutovat v telefonech řady Galaxy S25 za dva roky. Výše taktované verze vlajkových čipů Qualcommu by Samsung tedy měl používat ještě minimálně příští rok.

Dnes nejčtenější

.