Zavřít reklamu

Qualcomm před dvěma měsíci uvedl na scénu svůj nejnovější vlajkový čip Snapdragon 8 Gen 2. Jen chvíli poté se v éteru objevila informace, že příští vlajková řada Samsungu Galaxy S23 poběží na speciální verzi tohoto čipu, a nyní se zdá, že tomu tak opravdu bude.

Web 9to5Google tvrdí, že viděl dokument, v němž je čip pro řadu Galaxy S23 uveden pod názvem Snapdragon 8 Gen 2 Mobile Platform for Galaxy. Podle neoficiálních informací má tato verze aktuálního vlajkového čipsetu Qualcommu o něco vyšší takt (konkrétně jej má mít hlavní procesorové jádro a grafický čip), což by teoreticky mělo vést k vyššímu výkonu.

Web se také zmiňuje o tom, že tento čip by mohl být vyráběn pomocí 4nm procesu Samsungu místo 4nm technologie společnosti TSMC. To je však v rozporu s neoficiálními informacemi, podle nichž jej bude vyrábět právě TSMC, největší rival korejského obra na poli polovodičů.

Již více než deset let dodává Samsung své telefony řady Galaxy S a (a do roku 2020 i řady Galaxy Note) ve dvou verzích: Snapdragon (pro USA a Čínu) a Exynos (pro zbytek světa). U řady Galaxy S23, kterou korejský obr uvede na scénu již za necelé dva týdny, to však bude jinak – na všech trzích bude používat zmíněný Snapdragon 8 Gen 2 Mobile Platform for Galaxy. Tento krok jistě uvítá mnoho uživatelů, kteří si v minulosti stěžovali na výkon Exynosů a jejich energetickou efektivitu.

Řadu Samsung Galaxy S22 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.