Zavřít reklamu

Od srpna, kdy Google vydal na telefony Pixel Android 13, se aktualizace s nejnovější verzí systému pomalu a jistě rozšiřuje na další androidové telefony. Nyní to vypadá, že dalšími na řadě jsou vlajkové lodě Sony.

Sony na sociálních sítích oznámilo, že přichází s aktualizací s Androidem 13 pro telefony Xperia 1 IV a 5 IV, tedy své letošní „vlajky“. Společnost nicméně ani nenaznačila, kdy začne update vydávat. Z oznámení každopádně plyne, že by to mělo být zanedlouho.

Pokud jste vlastníky zmíněných smartphonů, očekávejte podobné funkce, které s Androidem 13 dostaly Pixely, avšak s designovou „příchutí“ japonského giganta. Ten navíc do systému může přidat některé vlastní funkce. Lze očekávat, že na oba telefony dorazí možnost měnit jazykové preference u jednotlivých aplikací nebo redesignovaný přehrávač médií.

Pokud jde o Samsung, ten začal Android 13 (s nadstavbou One UI 5.0) na první zařízení (konkrétně aktuální vlajkovou řadu Galaxy S22) vydávat minulý týden. Do konce roku by měl „přistát“ mimo jiné na řady Galaxy S21, S20 a Note20, loňské a letošní skládačky nebo aktuální hity střední třídy Galaxy A33 5G a Galaxy A53 5G (více viz zde).

Dnes nejčtenější

.