Zavřít reklamu

Jak jistě dobře víte, Samsung začátkem týdne vydal na řadu Galaxy S22 veřejnou verzi z Androidu 13 vycházející nadstavby One UI 5.0. Ta se nese ve znamení co největší přizpůsobitelnosti. Zde je jejích pět nejlepších funkcí, které byste měli vyzkoušet jako první.

Videotapeta

Samsung ve své modulové aplikaci Good Lock již dlouho nabízí funkci videotapety. Nyní ji konečně přináší i do One UI. Funkce umožňuje ořezat video a přidat je na zamykací obrazovku.

Telefony řady Galaxy S22, na které je One UI 5.0 k dispozici, koupíte například zde

Skládané widgety

Jednou z velkých novinek One UI 5.0 jsou skládané widgety. Tato funkce umožňuje vršit jednotlivé widgety na sebe a swajpováním vlevo nebo vpravo jimi jednoduše procházet. Díky ní můžete na domovské obrazovce ušetřit nemálo místa. One UI 5.0 kromě toho přichází s novým widgetem pro chytré návrhy, který na základě vašich vzorců používání a aktivity vytvoří seznam akcí a aplikací a poskytne vám k němu na domovské obrazovce rychlý přístup.

Menu s připojenými zařízeními

Nová nabídka s připojenými zařízeními vám umožní ovládat veškerá zařízení připojená k vašemu telefonu z jednoho místa. Poskytne vám přístup k funkcím, které fungují i na ostatních zařízeních, jako Je Quick Share, Smart View a DeX. Součástí menu je položka Auto switch Buds, která vám umožní automaticky přepínat připojená sluchátka z jednoho zařízení na druhé.

One_UI_5_menu_connected_devices

Vyjmutí textu

Další významnou novinkou, kterou byste měli vyzkoušet mezi prvními, je funkce Extract text (vyjmutí textu). Funkce umožňuje kopírovat text prostřednictvím internetu, aplikací Samsung Keyboard a Galerie nebo kdykoli típnete screenshot a následně jej vložit do zprávy, e-mailu nebo dokumentu, místo abyste jej napsali.

One_UI_extrakce_textu

Režimy

Poslední novou funkcí One UI 5.0, která určitě stojí za vyzkoušení hned po aktualizaci vašeho telefonu, jsou Režimy (Modes). Tato funkce umožňuje vytvořit přizpůsobená nastavení pro různou denní dobu. Například si můžete ztišit notifikace, když se chystáte na cvičení, nebo vypnout všechny zvuky a zapnout tmavý režim před spaním. Režimy jsou podle Samsungu zjednodušenou funkcí Rutin Bixby.

One_UI_5_režimy

Telefony řady Galaxy S22, na které je One UI 5.0 k dispozici, koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.