Zavřít reklamu

Ano, samozřejmě bychom rádi viděli Android s novým One UI hned po vydání jeho nové verze Googlem, ale Samsung není Apple a Android není iOS, stejně jako nejsou telefony Galaxy iPhony. Samsung vydal One UI 5.0 jedoucí na Androidu 13 pro své vlajkové lodě v říjnu, a udělal tak nejrychleji od vydání ostré verze nového systému ve své historii. 

Podle harmonogramu beta testování systémů na zařízeních Galaxy to navíc vypadá, že bychom se ještě do konce tohoto roku mohli dočkat aktualizace na mnoha dalších zařízeních než jen v řadě Galaxy S22. A existuje i dobrý důvod domnívat se, že Samsung skutečně bude těchto cílů schopen dosáhnout: zdá se, že žádné z jeho zařízení zatím nebylo (oficiálně) aktualizováno listopadovou bezpečnostní záplatou systému Android.

Miliony zařízení s One UI 5.0 ještě před Novým rokem 

Jak většina z vás jistě ví, společnosti Samsung, Google a další vydávají nové bezpečnostní záplaty pro své smartphony se systémem Android každý měsíc a nejsvědomitěji tak činí právě jihokorejský výrobce. Často jsme svědky toho, že nové bezpečnostní záplaty vydává dokonce s velkým předstihem, ale tentokrát se zdá, že tomu tak není. Samozřejmě se můžeme jen domnívat, jestli je to skutečně z důvodu usilovné práce na tom, aby mohl co nejrychleji zajistit stabilitu Androidu 13 a One UI 5.0 pro co nejvíce zařízení Galaxy. Pokud máme být ale upřímní, je tato myšlenka je zajímavá, protože by to mohlo znamenat, že by skutečná spousta zařízení Galaxy dostala novou velkou aktualizaci ještě před koncem roku 2022.

Všechny novinky, které One UI 5.0 (spolu se systémem Android 13) přináší, by se tak do roku 2023 mohly dostat k téměř stovce milionům zákazníků Samsungu po celém světě. One UI 5.0 je jednou z největších aktualizací proprietárního uživatelského rozhraní Samsungu za hodně dlouhou dobu a to, že se společnost nevymlouvá na odklad jeho vydání, je dalším příkladem toho, jak vážně Samsung tyto aktualizace bere.

Samsung nikdy nedokáže vydat nový systém s jeho nadstavbou tak, jak to dělá Apple s jeho iOS. Na trhu s Android telefony je ale tím, který přináší nejdelší podporu a jeho nadstavba systému je hodnocena jako jedna z nejlepších, ne-li dokonce nejlepší. Sama společnost je v úzké spolupráci nejen s Googlem, ale i Microsoftem, a právě její softwarová podpora je tak jedním z důvodů, proč je Samsung tak úspěšný v tom, co dělá, a proč je také světovou jedničkou.

Telefony s podporou Androidu 13 a One UI 5.0 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.