Zavřít reklamu

Jedním z hlavních bodů, o kterých se při uvedení Galaxy S22 na trh mluvilo, byly nové funkce noční fotografie. Společnost tvrdila, že ve srovnání s předchozí generací zásadně zlepšila výkon svých telefonů při slabém osvětlení, takže uživatelé mohou očekávat lepší snímky a videa za zhoršených světelných podmínek.

Přesto však dosud postrádaly funkce astrofotografického fotoaparátu, které se nacházejí u některých konkurenčních smartphonů vyšší třídy, především v řadě Google Pixel. A Samsung nyní tento problém řeší aktualizovanou aplikací Expert RAW. Společnost oznámila, že díky nové aktualizaci Expert RAW přináší do Galaxy S22 funkce související s astrofotografií. Díky tomu mohou milovníci noční fotky pořizovat jasné snímky hvězd, souhvězdí a dalších úkazů na temné noční obloze.

Nová funkce Sky Guide umožňuje uživatelům přesně určit polohu souhvězdí, skupin hvězd a mlhovin. Pokročilé algoritmy umělé inteligence fotoaparátu pak pomocí vícesegmentového a vícesnímkového zpracování pořizují záběry, které vypadají, jako by byly pořízeny pomocí mnohem dražšího a kvalitnějšího vybavení. Nová aplikace nabízí také funkci Multi-Exposure, která uživatelům umožňuje pořídit více snímků stejné scény a následně je překrýt přes sebe. Funkce Astrofoto a multiexpozice jsou přístupné v sekci Special Photo v nejnovější verzi aplikace Expert RAW.

Telefony Samsungu s možností fotit hvězdy koupíte zde

Dnes nejčtenější

.