Zavřít reklamu

Loni v srpnu představený ohebný telefon Samsung Galaxy Z Fold3 dostane podle všeho letos v létě nástupce s (velmi pravděpodobným) názvem Galaxy Z Fold4. Z minulých úniků již o něm leccos víme, například o displeji, kapacitě baterie nebo fotoaparátu. Nyní do éteru pronikla informace, že ohebný displej telefonu bude mít méně viditelnou rýhu.

Nejnovější únik pochází od respektovaného leakera Ice universe, takže je velmi pravděpodobné, že se bude shodovat se skutečností. Ten dodal, že ohebný displej čtvrtého Foldu bude díky méně viditelné rýze vypadat hladší než obrazovka jeho předchůdce. To je zcela jistě dobrá zpráva, bude ale zajímavé vidět, jaké změny Samsung u kloubového mechanismu provedl, aby rýha při rozložení displeje nebyla tak viditelná. Je to ostatně jeden z nejkritizovanějších faktů ohebných telefonů Samsungu. Upřímně řečeno by se měl Samsung pokusit eliminovat ji úplně, protože kvůli ní může u někoho toto řešení působit poněkud lacině. A to skládací zařízení rozhodně nejsou.

Fold třetí generace měl na displeji poměrně viditelnou rýhu, nicméně pokud jste se na ni při používání přímo nezaměřili, nepůsobila zas tak rušivě. Pokud má být u Foldu4 vidět méně, tím lépe. Galaxy Z Fold4 by jinak měl disponovat před pár dny představeným čipem Snapdragon 8+ Gen 1, vylepšeným ochranným sklem UTG, stejnými velikostmi displejů jako „trojka“ (tedy 7,6 a 6,2 palců) a nabízet se bude údajně ve třech barvách. Společně s další „ohýbačkou“ Galaxy Z Flip4 bude s největší pravděpodobností uveden na scénu v srpnu nebo září.

Telefony Samsung Galaxy Z koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.