Zavřít reklamu

Pomalu není jediný den, kdy by nebyly uveřejněny novinky ohledně plánovaných ohebných zařízení Samsungu. V minulých týdnech unikly do éteru informace o zadních fotoaparátech Galaxy Z Foldu4. Nyní se na toto téma vyjádřil i respektovaný leaker, podle něhož bude telefon disponovat „silnějším“ teleobjektivem, než má Galaxy S22 Ultra.

Podle uznávaného a obvykle velmi dobře informovaného leakera Ice universe se bude zadní fotosestava čtvrtého Foldu skládat z 50MPx hlavního fotoaparátu, 12MPx „širokáče“ a 12MPx teleobjektivu. Podle všeho tak telefon nebude disponovat 108MPx hlavním fotoaparátem z S22 Ultra, jak dříve naznačovaly některé jiné leaky.

Ice universe dodal, že teleobjektiv Foldu4 bude ale „silnější“ než ten, který používá S22 Ultra. Konkrétně má však na mysli 10MPx teleobjektiv s trojnásobným optickým zoomem, nikoli periskopický teleobjektiv s 10x optickým přiblížením. V jakém smyslu bude podle něj teleobjektiv čtvrtého Foldu „silnější“, neprozradil, takže můžeme jen spekulovat, jestli tím myslel lepší softwarové zpracování, lepší optiku či něco úplně jiného. Ať tak či onak, teleobjektiv příštího Foldu by měl být lepší než teleobjektiv použitý u „trojky“, ten totiž podporuje jen 2x optické přiblížení.

Galaxy Z Fold4 by jinak měl dostat čipset Snapdragon 8 Gen 1+, vylepšené ochranné sklo UTG, stejně velké displeje jako minule (tedy 7,6 a 6,2 palců), nový design kloubu a bude se údajně nabízet ve třech barvách. Spolu s dalším ohebným telefonem Galaxy Z Flip4 bude pravděpodobně představen v srpnu nebo září letošního roku.

Telefony Samsung Galaxy Z koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.