Zavřít reklamu

Apple zahájil vývojové práce na novém typu displeje, který bude používat ve svých ohebných telefonech. Zajímavější ovšem je, že cupertinský smartphonový gigant okopíruje displejovou technologii Samsungu použitou ve „skládačce“ Galaxy Z Fold3. Informoval o tom korejský web The Elec.

Největší výzvou při vývoji ohebného displeje je učinit jej tenkým, ale zároveň robustním, aby vydržel po dlouhou dobu (alespoň několik let) nepřetržité otevírání a zavírání. Samsung tuto technologii zdokonalil u třetího Foldu, a to tak, že z jeho OLED displeje odstranil vrstvu polarizéru. A stejnou displejovou technologii prý hodlá u svých skládacích smartphonů použít i Apple.

Polarizér umožňuje průchod světla jen určitými směry, čímž vylepšuje viditelnost displeje. K udržení stejné úrovně jasu však používá více energie, což má za následek tlustší panel displeje. Samsung místo polarizéru u Flipu3 použil tištěný barevný filtr na tenkém filmu a přidal vrstvu definující černé pixely. Výsledkem je o čtvrtinu nižší spotřeba energie a o 33 % vyšší propustnost světla. První ohebný telefon Applu by jinak měl dorazit až za dlouho, podle známých insiderů a leakerů jako Ming Chi-Kuo nebo Ross Young se jej dočkáme nejdříve v roce 2025.

Telefony Samsung Galaxy Z koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.