Zavřít reklamu

Samsung pokračuje ve vydávání březnového bezpečnostního patche – jen necelý den poté, co jej začala jako další dostávat řada Galaxy Note 20, dorazil na tři roky staré telefony řady Galaxy S9. Přesněji řečeno na jejich mezinárodní verze, které pohání čipset Exynos 9810.

Update s nejnovější bezpečnostní záplatou nese firmwarovou verzi G96xFXXSFFUB3. Lze očekávat, že ke všem uživatelům Galaxy S9 a Galaxy S9+ se dostane do konce měsíce. Jako vždy si lze zkontrolovat jeho dostupnost otevřením menu Nastavení, klepnutím na volbu Aktualizace softwaru a zvolením možnosti Stáhnout a nainstalovat.

Z hlediska nových funkcí byla řada podporována v rámci dvouletého aktualizačního plánu Samsungu, v rámci nějž postupně obdržela Android 9 a Android 10 a postupně také uživatelskou nadstavbu One UI ve verzi 2.1 a 2.5.

Samsung březnový bezpečnostní patch během dvou týdnů již vypustil např. na smartphony řad Galaxy Note 20, Note 10 a S20, telefon Galaxy A8 (2018) nebo vlajkové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Kromě chyb, které opravil Google, řeší tři kritické vulnerability související s čipsetem Exynos 990 a opravuje dalších 16 exploitů, které Samsung objevil ve svém systému. Několik nově vyřešených problémů se týkalo nesprávné expozice dat – šlo např. o úniky notifikační obrazovky nebo nechráněný obsah schránky, které byly nezodpovědným způsobem sdíleny napříč aplikacemi.

Související články

Dnes nejčtenější

.