Zavřít reklamu

Jak známo, nejlevnějším telefonem Samsungu s podporou 5G sítí je Galaxy A32 5G, který jihokorejský technologický gigant uvedl do prodeje letos v lednu. Podle všeho však již nějakou dobu pracuje na ještě cenově dostupnějším 5G smartphonu – Galaxy A22 5G. Nyní do éteru pronikla zpráva, že společnost chystá i jeho 4G variantu, kterou by měla na scénu uvést někdy v druhé polovině roku.

Podle webu GalaxyClub nese Galaxy A22 4G modelové označení SM-A225F a podobně jako 5G model prý bude dostupný v celé řadě zemí včetně evropských trhů. Za kolik se bude prodávat, v tuto chvíli není známo, je však logické předpokládat, že bude stát méně než telefon Galaxy A32 4G, který byl uveden na trh koncem února za zhruba 300 dolarů (zhruba 6 600 Kč).

Galaxy A22 5G dostane podle předchozích úniků do vínku čipset Dimensity 700, minimálně 3 GB operační paměti a má být dostupný ve dvou paměťových variantách (pravděpodobně 32 a 64 GB). Není jasné, jestli 4G model bude mít stejné specifikace, vzhledem k rozdílům mezi 5G a 4G verzí Galaxy A32 je však pravděpodobnější, že se v některých ohledech budou lišit (5G a 4G verze Galaxy A32 od sebe odlišoval čipset, fotoaparát i displej).

Související články

Dnes nejčtenější

.