Zavřít reklamu

Samsung začal v poslední době konečně vyrábět solidní čipsety. Exynos 980, který jihokorejský technologický obr odhalil koncem předloňského roku a který poháněl například mimořádně populární smartphone střední třídy Galaxy A71 5G, byl jeho prvním dobrým čipem po mnoha letech. Společnost také v minulých měsících uvedla na scénu čipy Exynos 1080 a Exynos 2100, které se ukázaly být více než konkurenceschopné. Nyní to vypadá, že Samsung pracuje na novém Exynosu.

Podle nizozemského webu GalaxyClub citovaného serverem SamMobile vyvíjí Samsung nový čipset Exynos s modelovým označením S5E5515, který by měl výkonově spadat do střední třídy. Je prý také pravděpodobné, že bude mít zabudovaný 5G modem.

Nového čipsetu se prý každopádně jen tak nedočkáme – uveden na scénu by mohl být až koncem letošního roku nebo začátkem roku příštího. Je též třeba mít na paměti, že technologický gigant může pracovat i na nových čipech pro svá nositelná zařízení a brýle pro rozšířenou realitu.

A možná nejen pro tato zařízení – minulý týden do éteru prosákla informace, že chystaný Exynos nové generace, který bude osazen grafickým čipem od AMD, nebude debutovat ve vlajkovém smartphonu Samsungu, jak by se nabízelo, nýbrž v jeho ARMovém notebooku s Windows 10.

Související články

Dnes nejčtenější