Zavřít reklamu

„Next-gen“ čipset Samsungu s grafickým čipem od AMD se podle nové zprávy z Jižní Koreje bude nazývat Exynos 2200. Důležitější však, je že svůj debut si prý neodbude ve vlajkovém smartphonu Samsungu, jak by se očekávalo, nýbrž v jeho ARMovém laptopu s Windows 10, který by měl být na trh uveden v druhé polovině letošního roku.

Jak z našich předchozích novinek víte, Samsung v lednu potvrdil, že s AMD pracuje na mobilním grafickém čipu nové generace, který se objeví v „příštím vlajkovém produktu“. Technologický obr neupřesnil, o jaké zařízení půjde, většina fanoušků však předpokládala, že to bude jeho příští špičkový smartphone.

Že to podle webu ZDNet Korea bude notebook, může pro někoho být překvapením, nicméně to dobře zapadá do dlouhodobějších plánů Samsungu vyzvat na souboj v segmentu ARMových notebooků Qualcomm.

Samsung v minulosti již několik těchto notebooků do světa vypustil, poháněly je však právě čipsety Qualcommu. S tím, jak tento typ notebooků v poslední době nabývá na popularitě, může chtít Samsung získat na trhu s ARMovými čipsety větší podíl a/nebo snížit závislost na Qualcommu.

V tuto chvíli není jasné, jestli Exynos 2200 bude jediným high-endovým čipsetem Samsungu s GPU od AMD, který se chystá letos představit, nebo jestli je navržen speciálně pro laptopy a technologický gigant chystá jiný čipset s GPU od AMD pro mobilní segment.

Dnes nejčtenější

.