Zavřít reklamu

Samsung se jako někteří jiní technologičtí giganti snažil v minulosti vyvinout technologii pro rozšířenou a virtuální realitu, jeho pokusy však nepřinesly kýžené výsledky. Loni mu ale byl udělen patent pro AR brýle, což naznačilo, že na tomto poli učinil velký pokrok. Nyní do éteru proniklo video, které ukazuje v akci rovnou dvoje brýle Samsungu pro rozšířenou realitu – Samsung AR Glasses a Glasses Lite. Není však jasné, jestli vycházejí právě z tohoto patentu.

Z videa vyplývá, že brýle budou schopny promítat před oči uživatele virtuální obrazovku, čímž mu umožní hrát hry nebo sledovat filmy. Využití by však mělo být mnohem širší a zahrnovat například integrování režimu DeX, což uživatelům umožní dělat kancelářskou práci bez PC a monitoru, nebo videohovory. Model Samsung AR Glasses navíc podle videa umožní promítat trojrozměrné objekty do reálného světa a interagovat s nimi, což by mohlo být využitelné např. při navrhování staveb.

Video také ukazuje, že model Glasses Lite nebudou uživatelé ovládat gesty ve vzduchu, nýbrž pomocí chytrých hodinek Samsungu. Podobně by se měl ovládat i chystaný AR headset Applu. Kromě toho oba modely budou moci sloužit jako klasické (i když poněkud masivnější) sluneční brýle.

V tuto chvíli není známo, kdy by Samsung mohl brýle uvést na scénu. Není ani jisté, že se nakonec dostanou ke konečnému spotřebiteli, protože jde pravděpodobně jen o koncept. Soudě podle videa by každopádně jejich potenciál mohl být značný.

Dnes nejčtenější

.