Zavřít reklamu

Čipset Exynos 990, který byl použit v telefonech vlajkové řady Samsungu Galaxy S20, čelil loni kritice kvůli špatnému výkonu při dlouhodobé zátěži. Technologický obr slíbil, že nový čip Exynos 2100 oproti němu nabídne vyšší a mnohem stabilnější výkon. Nyní se na YouTube objevilo srovnání těchto čipsetů v populární hře Call of Duty: Mobile. Exynos 2100 z testu očekávatelně vyšel jako vítěz, podstatné je však to, že jeho výkon byl daleko konzistentnější, a to při nižší spotřebě a teplotách.

Cílem testu bylo zjistit, jak si Exynos 2100 ve srovnání se svým předchůdcem vede právě v dlouhodobé zátěži. Youtuber hru hrál na Galaxy S21 Ultra a Galaxy S20+, a to na velmi vysoké detaily. Výsledek? Exynos 2100 dosáhl v průměru o 10 % vyšší snímkové frekvence než Exynos 990. To se nemusí zdát jako velké vítězství, nicméně je důležité poznamenat, že nový Exynos podal mnohem stabilnější výkon – rozdíl mezi minimální a maximální snímkovou frekvencí byl pouze 11 FPS.

Exynos 2100 také při testu spotřeboval méně energie než Exynos 990, což znamená, že novější čip má stabilnější výkon, vyšší efektivitu spotřeby a nižší teploty. Vypadá to tedy, že Samsung slib o vyšším a především stabilnějším výkonu nového vlajkového čipu splnil.  Každopádně bude ještě třeba, aby Exynos 2100 slibné zlepšení potvrdil i v dalších hrách.

Související články

Dnes nejčtenější

.