Zavřít reklamu

Uplynuly teprve dva dny, co se na internet dostaly „oficiální“ promo spoty všech tří modelů nadcházející vlajkové řady Galaxy S21 a už tady máme úplně první video z reálného prostředí. Veškeré spekulace o designu telefonu, jsou tedy ty tam, tedy alespoň co se týká Galaxy S21 a Galaxy S21+, nejvybavenější model ze série – Galaxy S21 Ultra dostane více fotoaparátů, záda smartphonu budou tedy vypadat trochu jinak.

Na videu je zachyceno zařízení s modelovým označením SM-G996U, což odpovídá variantě Galaxy S21+. Hned na první pohled si jej zamilujete, telefon působí velmi luxusním a prémiovým dojmem, který ještě podtrhuje černé provedení, které je na snímku zachyceno. Na přední straně Galaxy S21+ se rozprostírá rozměrný plochý Infinity-O displej s minimálními rámečky, zadní strana pak odhaluje tři vertikálně situované objektivy v úplně novém modulu. Ten však vystupuje dle mého názoru poměrně dost, uvidíme, jaký bude vlastní zážitek. Tlačítka pro ovládání hlasitosti a zapínání/vypínání jsou situována na pravé straně, tlačítko pro aktivaci hlasového asistenta Bixby bychom hledali marně. K nalezení není ani sluchátkový 3,5mm jack.

Autor videa zmiňuje, že fotoaparát Galaxy S21+ není úplně dokonalý, saturace barev je prý někdy až příliš vysoká, zelená a modrá barva je údajně až moc výrazná. Vyobrazený telefon, však s největší pravděpodobností neobsahuje finální software vzhledem k tomu, že se nejspíš jedná o testovací kus. Uvidíme, jaká bude realita.

To nejhorší jsme si nechali na konec a to jsou záda telefonu, na videu totiž nejde zřetelně vidět, z čeho jsou vyrobená. Už v dřívějším velkém úniku informací, týkající se řady Galaxy S21 se objevil zmínka o tom, že Galaxy S21 přijde s plastovými zády, Galaxy S21 Ultra se skleněnými, ale Galaxy S21+ zmíněn nebyl, můžeme tedy jen doufat, že na prvním reálném videu je znázorněný kov a ne plast, i když více pravděpodobná je spíše druhá možnost. Co myslíte vy? Dejte nám vědět v kamenářích pod článkem.

Druhá část snímku se věnuje benchmarku Galaxy S21+, ten je osazen procesorem Snapdragon 888. A jak test dopadl? Překvapivě lépe, než jsme čekali, smartphone totiž získal 1115 bodů v testu jednoho jádra a 3326 v testu více jader, což je o něco málo více, než v nedávno uniklém benchmarku. Uvidíme, jak na tom bude čipset Exynos, který Samsung odhalí už 15. prosince. Řada Galaxy S21 bude světu odhalena o měsíc později – 14. ledna 2021.

Dnes nejčtenější

.