Zavřít reklamu

Mnoho majitelů nejen telefonů Galaxy S10, kteří nezaujala série Galaxy S20 netrpělivě vyhlíží příchod nové řady vlajkové lodi řady Galaxy S – S21, ta by se měla dočkat svého oficiálního odhalení už 14. ledna. Pokud jsou ale následující uniklé informace pravdivé, nebudou fanoušci jihokorejské společnosti pravděpodobně příliš nadšení, vypadá to totiž, že v úspěch Galaxy S21 nevěří ani sám Samsung a zpočátku vyrobí jen omezené množství tohoto nového smartphonu. Co za touto skepsí stojí?

Prodeje řady Galaxy S20 nenaplnily očekávání jihokorejského technologického giganta a není žádnému divu, čísla jsou nekompromisní, telefonů Galaxy S20 se prodalo prozatím celkově o 50% méně než tomu bylo v případě Galaxy S10. Jen za první kvartál letošního roku Samsung prodal pouhých 8 miliónů kusů smartphonů Galaxy S20, což je o 32,8% méně, než bylo prodáno Galaxy S10 za stejné období minulého roku. Na obhajobu jihokorejské společnosti je nutno říct, že prodeje Galaxy S20 s největší pravděpodobností ovlivnila také probíhající pandemie onemocnění COVID-19.

Pokud je dnešní únik pravdivý, plánuje Samsung zpočátku vyrobit celkem pouze 6 miliónů kusů Galaxy S21, Galaxy S21+ a Galaxy S21 Ultra. Produkce by měla začít v prosinci a pokračovat v lednu. Již jsme vás informovali o tom, že Samsung spustí předobjednávky ve stejný den, kdy řadu Galaxy S21 představí, tedy 14.ledna, na pultech obchodů se pak nová vlajková loď objeví 29. ledna.

Za zmínku rozhodně stojí, že Samsung má dostatečné kapacity na to, aby objednávku na výrobu telefonů navýšil. Takže pokud se ukáže, že předobjednávky prudce převýší očekávání, nebude žádný problém okamžitě reagovat a je také dost možné, že k tomuto opravdu dojde, Samsung totiž plánuje snížit ceny všech modelů Galaxy S21, o kolik to bude, se dozvíme již zanedlouho.

Související články

Dnes nejčtenější