Zavřít reklamu

Tým ve společnosti Samsung, který má na starosti procesory Exynos, se připravuje na oficiální představení jejich nové generace. K tomu by mělo dojít 15. prosince letošního roku. Příslušný tým k této příležitosti zveřejnil dnes na svém twitterovém účtu poděkování spolu s krátkým, emotivním videem, ve kterém projevuje svou vděčnost svým příznivcům. Video má ale podle všeho sloužit také coby omluva.

V animovaném videu, které nese jednoduchý název „Thank You“, můžeme vidět muže, který se po příchodu domů usadí do křesla a zjevně na něco netrpělivě čeká. Bere do ruky svůj smartphone, animovaná postavička ho ale doprovází ke skříni, kde muž nachází kytaru. Tým Exynos doprovodil svůj tweet prostým „Dear Fans“, pod příspěvkem se rozhořela vášnivá diskuze o tom, co nás asi ve druhé polovině tohoto měsíce čeká. Tým Exynos to v posledních letech neměl zrovna jednoduché. Jeho produkty se nesetkávaly zrovna s nadšeným přijetím, a byly kritizovány kromě jiného kvůli tomu, jak zaostávají například za procesory Snapdragon.

Letošní rok by se pak dal prakticky bez nadsázky považovat za ten nejhorší pro Exynos tým, a to přinejmenším z hlediska vnímání ze strany veřejnosti – Exynos 990 sklidil nemalou kritiku od uživatelů i akcionářů. Společnost Samsung minulý měsíc představila Exynos 1080 coby řešení pro své vlajkové lodě, čipset ale nereprezentuje to nejlepší, co může firma nabídnout. Všichni tedy netrpělivě vyhlížejí Exynos 2100, a doufají, že si tým polepší. Specifikace zatím nejsou oficiálně známé, mluví se ale o tom, že by Exynos 2100 měl být vyroben za pomoci 5nm EUV procesu a měl by sestávat ze čtyř jader Cortex-A55, tří jader Cortex-A78, zbrusu nového jádra Cortex-X1 a grafického čipu Mali-G78. Na video se můžete podívat zde:

Související články

Dnes nejčtenější