Zavřít reklamu

Úniků informací týkajících se chystané vlajkové lodi z dílny Samsungu – Galaxy S21 bylo skutečně nadměrné množství, dnes však máme k dispozici tak podrobné informace, že se s těmi předchozími nemohou rovnat. Některé technické specifikace ještě nepředstavených telefonů se potvrzují, jiné jsou úplně nové. Jaký můžeme čekat displej? Jak na tom bude baterie? Bude Galaxy S21 Ultra skutečně podporovat S Pen? Pojďme se na ně společně podívat.

Co se potvrdilo…

Spousta parametrů se nám v dnešním úniku „potvrdila“, patří k nim zejména velikost displejů – Galaxy S21 nabídne 6,2″ displej, Galaxy S21+ 6,7 palcový panel a upřesnila se nám úhlopříčka displeje také největšího modelu – Galaxy S21 Ultra, očekávat můžeme 6,8 palce.

Žádné změny se nebudou konat, oproti předchozím zprávám, ani na poli procesorů, Samsung osadí všechny modely na většině trhů svým vlastním čipem Exynos 2100, USA a Jižní Korea pak mohou počítat s procesorem Snapdragon 875. Žádné novinky pro vás nemáme ani co se týče kapacit baterií, Galaxy s21 obdrží článek o velikosti 4000mAh, Galaxy S21+ 4800mAh a Galaxy S21 Ultra 5000mAh. Řada Galaxy S21 bude mít naistalovány rovnou „z krabice“ Android 11 s nadstavbou OneUI a to ve verzi 3.1. „Jisté“ jsou také barevné provedení všech variant, Galaxy S21 přijde v bílé, šedé, fialové a růžové, Galaxy S21+ v stříbrné, černé a fialové a Galaxy S21 Ultra v černé a stříbrné. Potvrdit lze také informace týkající se fotoaparátů Galaxy S21 a Galaxy S21+, očekávat lze 12MPx hlavní senzor, 64MPx teleobjektiv a 12MPx širokoúhlý objektiv. ToF senzor by měl nahradit laserový autofokus. „Jasno“ máme také v designu zadních foťáků, ten by totiž měl být přesně takový, jako na dříve uniklých renderech, které naleznete v galeriích článku.

Co je nového…

Doufejme, že následující informace se ukáží jako mylné, ale podle dnešního úniku, by měl pouze nejvyšší model řady Galaxy S21, tedy model Ultra, být vybaven displejem s rozlišením WQHD+ a technologií LTPO. Galaxy S21 a Galaxy S21+ by do vínku měly dostat „pouze“ FHD+ LTPS displej. Co by to znamenalo v praxi? Samozřejmě méně kvalitní obraz a oproti technologii LTPO horší spotřebu energie. Špatné zprávy však ještě nekončí, adaptivní 120Hz displej by měl nabídnout opět pouze Galaxy S21 Ultra. Zobrazovací panel největší varianty z celé řady Galaxy S21 by také měl být schopný vyvinout jas až 1600 nitů, což je o celých 200 nitů více než Galaxy S20 Ultra. Navíc u všech displejů by Samsung měl vylepšit kontrastní poměr z 2 000 000:1 na 3 000 000:1, takže bychom se měli dočkat ještě lepšího a zářivějšího podání barev.

Bude Galaxy S21 Ultra podporovat S Pen?

Podle dnešního úniků informací to vypadá, že skutečně ano. Stylus by však neměl být součástí telefonu ani jeho balení, jako je tomu v případě série Galaxy Note, nýbrž se bude nalézat v úplně novém obalu, jehož součástí bude také „držák“ na S Pen, tak jako jsme mohli vidět například u Galaxy Tab S4.

Ani další novinka nepatří zrovna k těm pozitivním. Galaxy S21 bude mít záda vyrobená z plastu. Naštěstí alespoň Galaxy S21 Ultra nabídne na zádech sklo, informace však bohužel nezmiňují Galaxy S21+. Tuto metodu si Samsung otestoval už na řadě Note 20 a odezva byla lepší, než společnost čekala, je  tedy logickým krokem, že se rozhodla použit tento nelichotivý materiál také u série Galaxy S.

Nové informace máme také z oblasti fotoaparátů, konkrétně modelu Galaxy S20 Ultra. Zde se můžeme těšit na 108MPx druhou generaci hlavního senzoru, jež jihokorejský technologický gigant použil u Galaxy Note 20 Ultra a Galaxy S20 Ultra. 12MPx Širokoúhlý fotoaparát bude shodný jako ten u Galaxy S21 a Galaxy S21+. Avšak u teleobjektivu se odehraje významná změna – teleobjektivy budou totiž dva. Jeden 10Mpx senzor s trojnásobným optickým zoomem a jeden 10Mpx senzor s desetinásobným zoomem, díky tomu se počítá s tím, že Samsung opět nabídne 100x Space zoom.

To však není vše, co se foťáků týče. Připraveny pro nastávající majitelé smartphonů řady Galaxy S21 budou také další vychytávky a to konkrétně 4K natáčení videa při 60 snímcích za sekundu, fotoaparát však bude schopný přepínat automaticky snímkování na 30fps nebo 60fps, podle toho, jaké zrovna budou v okolí světelné podmínky. Vylepšení se dočkalo také 8K video, to bude možné nově natáčet při 30fps (namísto 24fps u Galaxy S20 a Note 20). Samsung také přidal možnost duálního natáčení videa, tedy předním i zadním fotoaparátem najednou, výsledné snímky pak bude možné uložit jako dva samostatné soubory, nebo oba do jednoho souboru. Jásat budou moci také fanoušci focení měsíce, protože Galaxy S21 bude obsahovat vylepšení režim focení měsíce, díky tomu by snímky naší přírodní družice neměly být rozmazané.

Nových podrobností jsme se dočkali také v oblasti konektivity. Všechny modely se budou prodávat ve verzi 5G a s podporu Wi-Fi 6, nevější ze všech telefonů série Galaxy S21 však nabídne i podporu standardu Wi-Fi 6E, který by měl být až dvakrát rychlejší než Wi-Fi 6. Přítomna bude také technologie UWB (UltraWide Band), díky které bude možno najít zařízení přidané v aplikaci SmartThings. Galaxy S21+ a Galaxy S21 Ultra dostanou také v rámci této „apky“ podporu digitálních klíčů od auta, není však jasné, které automobilky se do projektu zapojí.

Poslední, a tentokrát příjemná, novinka se týká ceny řady Galaxy S21. V reakci na probíhající zdravotní a ekonomickou krizi by Samsung měl cenu všech modelů o něco snížit. Přesné ceny však zatím nejsou k dispozici.

Co ještě nevíme?

Technické specifikace řady Galaxy S21 jsou už v podstatě kompletně odhaleny, přesto se najde několik detailů, o kterých ještě nemáme tušení. Není třeba jasné, zda bude Samsung nabízet také modely pouze s podporou 4G. Neznáme přesný ceník, detaily předního fotoaparátu, konfigurace pamětí RAM a vnitřního úložiště ani maximální rychlost nabíjení, proto nás dál sledujte, těchto několik maličkostí určitě opět unikne.

Související články

Dnes nejčtenější