Zavřít reklamu

Otázka, kdy Samsung uvede na scénu novou vlajkovou řadu Galaxy S21, byla konečně definitivně zodpovězena. A to samotným jihokorejským technologickým gigantem, přesněji řečeno jeho indickou pobočkou. Stane se tak skutečně 14. ledna, jak se v posledních týdnech hojně spekulovalo. Navíc se nám poštěstilo a máme potvrzeny také některé technické specifikace.

Indická pobočka datum potvrdila v prohlášení zaslaném webu Android Authority a později i serveru SamMobile. V Indii již také obchody Samsung Experience Stores začaly přijímat přednostní předobjednávky (za poplatek ve výši 2 000 rupií, v přepočtu zhruba 600 korun). Ti, kteří si dnes telefony v předstihu zarezervují, by je mohli dostat ještě do konce ledna.

 

Kromě toho indický Samsung potvrdil barvy, v jakých se modely řady budou nabízet. Galaxy S21 bude dostupný v šedé, růžové, fialové a bílé barvě, Galaxy S21+ v růžové, fialové, stříbrné a černé barvě a nejvyšší model – Galaxy S21 Ultra – pouze ve dvou barvách, a to v černé a stříbrné.

Podle pobočky v Indii bude také všechny modely pohánět zatím neoznámený vlajkový čipset Samsungu Exynos 2100, nikoli Snapdragon 888, tedy alespoň v Indii.

Jak z našich předchozích novinek víte, telefony příští vlajkové řady Samsungu budou podle všeho disponovat displeji s úhlopříčkami 6,2–6,8 palců a podporou obnovovací frekvence 120 Hz či 8–16 GB operační paměti. Galaxy S21 Ultra bude údajně podporovat i dotykové pero S Pen, Samsung Experience Store také stvrdil, že u tohoto modelu můžeme počítat se 108Mpx hlavním senzorem, dvěma 10Mpx fotoaparáty, přičemž jeden z nich bude disponovat desetinásobným optickým přiblížením a laserovým automatickým ostřením.

Související články

Dnes nejčtenější