Zavřít reklamu

Společnost Google, která stojí za operačním systémem Android vydala stabilní verzi nejnovějšího Androidu 11 pro své telefony Pixel už v září a teď jsou na řadě další výrobci telefonů, mezi nimi samozřejmě také Samsung. Ten už na vydání Androidu 11 s nadstavbou One UI 3.0 usilovně pracuje, avšak v případě modelů Galaxy S10, Note 10, Z Flip a Z Fold 2, čelí nyní společnost vážným problémům, beta program byl proto pro tyto telefony pozastaven.

 

Minulý týden vydal jihokorejský technologický gigant první betaverzi Androidu 11 s nadstavbou One UI 3.0 pro telefony Galaxy Note 10 a Note10+ a tento týden se měly objevit bety také pro celou řadu Galaxy S10, Galaxy Z Flip 5G a Galaxy Fold 2, celý beta program pro všechny vyjmenované smartphony byl pozastaven. Za tímto nepopulárním, avšak nutným krokem stojí problémy zejména s výdrží baterie a pády aplikací, které hlásí velké množství testujících uživatelů. Pro skládací telefon Galaxy Z Flip 5G vydala jihokorejská společnost první betaverzi Androidu 11 s One UI 3.0 teprve včera, ale kvůli zmiňovaným problémům ji úplně stáhla.

Jak dlouho bude Samsungu trvat, než se problémy vyřeší je ve hvězdách, avšak tato nepříjemná komplikace může znamenat, že se Galaxy S10, Note 10, Z Flip a Galaxy Z Fold 2 mohou dočkat finální verze Androidu 11 a One UI 3.0 dočkat později, než bylo plánováno. Současná vlajková loď Samsungu – řada Galaxy S20 by měla dostat nejnovější operační systém ještě do konce tohoto roku.

Související články

Dnes nejčtenější