Zavřít reklamu

Samsung začal vydávat listopadový bezpečnostní patch na další smartphone – tentokrát na odlehčenou „vlajku“ Galaxy S10 Lite. V tuto chvíli jej dostávají uživatelé ve Španělsku a velmi pravděpodobně v brzké době zamíří do dalších zemí.

Update s listopadovými bezpečnostními opravami nese firmwarovou verzi G770FXXS3CTJ3 a podle všeho nepřináší žádné nové funkce nebo vylepšení. To však u aktualizací tohoto typu není nijak překvapivé.

Nejnovější bezpečnostní záplata opravuje celkem 65 zranitelností nalezených v systému Android (konkrétně 5 kritických, 29 závažných a 31 středně nebezpečných) a také několik chyb objevených v samotném softwaru Samsungu, z nichž jedna umožňovala přes aplikaci Zabezpečená složka obejít bezpečnostní funkci Androidu FRP (Factory Reset Protection). Vedle toho řeší vulnerabilitu v čipu Exynos 990 – to se však majitelů Galaxy S10 Lite netýká, neboť jej exkluzivně pohání čipset Snapdragon 855. Jen pro zajímavost – tato chyba čipu umožňovala spouštět nahodilý kód, čímž mohlo potenciálně dojít k odhalení citlivých informací.

Připomeňme, že listopadový patch technologický gigant vydal mimo jiné již na ohebný telefon Galaxy Z Fold 2 (na ten zamířil jako první již na konci minulého měsíce), modely řad Galaxy S20, Galaxy S10, Galaxy S9, Galaxy Note 20, Galaxy Note 10 a smartphone Galaxy Note 10 Lite.

Související články

Dnes nejčtenější