Zavřít reklamu

Byť se nové hardwarové novinky očekávaly až 5. srpna na Galaxy Unpacked, Samsung se rozhodl svůj skládací smartphone Z Flip 5G ukázat o něco dříve, o čemž se poslední dobou také spekulovalo. Není moc divu, že si jihokorejský gigant nenechal tento model až do slavnostní keynote, jelikož jde téměř o totožný původní Z Flip. Nejzásadnější novinkou je u tohoto smartphonu podpora 5G sítí.

Tento kousek bude k dispozici ve dvou nových barvách, a sice šedé (Mystic Gray) a bronzové (Mystic Bronze). U nás bude smartphone dostupný 7. srpna, a to za 42 999 korun. Hlavní výhodou tohoto smartphonu je jeho skladnost, která i zde zůstává zachována díky zcela totožným rozměrům s předchůdcem. Jakmile jej tedy složíte, bez problému jej dáte do kapsy. Novinkou je samozřejmě čip Qualcomm Snapdragon 865+, který nabízí špičkový výkon a podporu 5G sítí. Z Flip 5G se stává tedy vůbec prvním smartphonem jihokorejského výrobce, který je tímto čipem osazen. Galaxy Z Flip 5G má 6,4″ Dynamic AMOLED displej s rozlišením 2636 x 1080 pixelů. Na vnější straně, tedy v zavřeném stavu, pak nalezneme 1,1″ displej s rozlišením 300 x 112. Najdeme zde nakonec i stejné složení fotoaparátů, tedy hlavní s rozlišením 12 MPx a světelností f/1,8, a širokoúhlý 12 MPx se světelností f/2,2.

Jak tedy vidíte, změn se příliš neudálo, a není tedy důvod se divit dřívějšímu představení. Na Galaxy Unpacked 5. srpna budou ovšem k vidění zajímavější kousky. Zlatým hřebem večera bude samozřejmě řada Note 20. Dále také očekáváme Galaxy Z Fold 2, Galaxy Buds Live, hodinky Galaxy Watch 3 a tablety řady Tab S7. Na kterou hardwarovou novinku se těšíte nejvíce vy?

Související články

Dnes nejčtenější