Zavřít reklamu

Pokud jste po přečtení nadpisu doufali, že se jedná pouze o špatný žert, tak vás bohužel musíme zklamat, podle dvou uznávaných únikářů řada Galaxy Note končí. Informace sdíleli na svých twitterových účtech.

O pozdvižení se jako první postaral „leaker“ @Ice Universe, který přidal na svůj účet na Twitteru příspěvek, ve kterém stálo: „Neobvyklá stopa: V současné době nejsou k dispozici žádné informace o vývoji řady Note21.“ To by ještě nutně nemuselo znamenat, že se příští rok nové generace Galaxy Note nedočkáme, korunu celé situaci však nasadil další proslulý „únikář“ Max Weinbach. Ten na svém účtu sdílel seznam vlajkových smartphonů, které máme od Samsugu příští rok čekat. Jak můžete vidět níže, řada Galaxy Note se ve výčtu nenachází. V dalším příspěvku pak ještě doplnil, že tři smartphony z tohoto seznamu budou podporovat S Pen, podle mě by to mohly být Galaxy Z Fold 3, Galaxy Z Fold FE a již „profláknutý“ Galaxy S21 Ultra. Tím nám Max Weinbach také nenápadně „potvrdil“, že jihokorejská společnost pracuje také na levnější FE verzi skládacího telefonu Galaxy Z Fold.

Konec řady Note by vlastně nebyl zase tak velkým překvapením. Náznaky přicházejí už nějakou dobu. První spekulace o tom, že by se stylus S Pen mohl dostat do telefonů Galaxy S se objevily už v červenci tohoto roku, tehdy se na internetu objevila zpráva, že by Galaxy S21 měl přijít s podporou S Pen a to se nedávno také „potvrdilo“, nejvyšší model ze série – Galaxy S21 Ultra by skutečně měl být kompatibilní s dotykovým perem. Sice nebude mít místo na jeho uložení přímo ve svém těle, ale podporováno bude. Další indicie konce řady Note přišla pak v říjnu, kdy byl zveřejněn patent, o který si Samsung požádal. Psalo se v něm o stylusu pro skládací smartphone Galaxy Z Fold. Přinést podporu stylusu S Pen pro řadu Galaxy Z Fold by dávalo smysl, jihokorejský technologický gigant chce podpořit prodej skládacích smartphonu a rozšířit tento typ smartphonů mezi lidi, navíc velký displej v kompaktním zařízení je pro práci mnohem lepší, než „malý“ displej Notu. Navíc Galaxy Note 20 nebyl zrovna prodejním trhákem.

Jaký je váš názor, „zabije“ Samsung skutečně řadu Note? Byli byste ochotni vyměnit Note za skládací smartphone Galaxy Z Fold? Podělte se s námi v komentářích pod článkem.

Související články

Dnes nejčtenější

.