Zavřít reklamu

Koncem léta do éteru pronikly zprávy, že nejvyšší model řady Samsung Galaxy S21 (S30) – S21 Ultra – by mohl jako vůbec první smartphone řady Galaxy S podporovat dotykové pero S Pen. A vypadá to, že tomu tak opravdu bude, protože tyto zprávy nyní potvrdil leaker Ice universe, jehož informace o zařízeních Samsungu patří k nejpřesnějším.

V posledních letech je mezi řadami Galaxy S a Galaxy Note vidět v klíčových hardwarových specifikacích stále více podobností a podle předešlých neoficiálních zpráv má Samsung v plánu své smartphonové portfolio zeštíhlit, a to na úkor druhé jmenované řady. Tu by měla nahradit řada ohebných telefonů Z Fold. Stane se to prý tehdy, až budou obrazovky příští generace těchto smartphonů dostatečně odolné na to, aby mohly fungovat se stylusy Samsungu. Některé spekulace hovoří o tom, že takový displej bude mít už Galaxy Z Fold 3, který by měl dorazit v příštím roce.

Podle předchozích leaků bude Galaxy S21 Ultra také disponovat LTPO AMOLED displejem s úhlopříčkou 6,7–6,9 palců a podporou obnovovací frekvenci 120 Hz ve výchozím rozlišení, novým fotografickým 108MPx senzorem ISOCELL HM3, který prý bude mít o 12 % lepší citlivost na světlo, novými čipy Snapdragon 875 a Exynos 2100, až 16 GB operační paměti, baterií s kapacitou 5000 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 65 nebo 66 W.

Nová vlajková řada Galaxy S21 by měla být představena již 14. ledna příštího roku a uvedena na trh ještě týž měsíc.

Související články

Dnes nejčtenější