Zavřít reklamu

Úniků informací týkajících se chystané vlajkové lodi Galaxy S21 z dílny Samsungu přibývá závratným tempem, některé jsou více potěšující, některé méně. Dnešní uniklá informace, se však řadí k těm pozitivním. Jihokorejský technologický gigant by totiž měl alespoň u modelu Ultra přinést podporu 120Hz obnovovací frekvence také u vyššího rozlišení, než je FHD+.

Velké množství uživatelů telefonů Galaxy S20 a Galaxy Note 20 Ultra si stěžuje, že při používání WQHD+ rozlišení (tedy nejvyššího možného) nemohou zároveň nastavit obnovovací frekvenci na 120Hz. Samsung tuto možnost softwarově uzamkl, aby zamezil extrémnímu vybíjení baterie. Pokud tedy používáte maximální rozlišení a nastavíte 120Hz frekvenci displeje, rozlišení se automaticky sníží na FHD+. To by se však podle známého „únikáře“ @IceUniverse mělo u Galaxy S21 Ultra změnit, je tak možné, že Samsung opět vyslyšel své zákazníky. Není však prozatím jasné, jak chce výrobce snížit energetickou náročnost této technologie, v úvahu přichází také to, že jihokorejský technologický gigant pouze vsadí na jiné nové úspornější komponenty. Lepší výdrže by bylo možné dosáhnout také zvýšením kapacity baterie, toho se ale pravděpodobně u Galaxy S21 Ultra nedočkáme, článek by totiž měl opět dosáhnout velikosti 5000mAh.

Ať tak, či onak, informace ohledně chystaných vlajkových lodí Samsungu pro vás budeme dále sledovat až do představení řady Galaxy S21, které by se mělo konat 14. ledna 2021 a to s největší pravděpodobností nonline na události Galaxy Unpacked.

Související články

Dnes nejčtenější