Zavřít reklamu

Během launche nových vlajkových lodí Galaxy Note 20 a Galaxy Note 20 Ultra Samsung představil novou funkci s názvem SmartThings Find, která uživatelům umožňuje prostřednictvím aplikace rychle najít různá zařízení řady Galaxy. Dokáže také najít zařízení, když jsou offline. Dnes funkci, která je součástí aplikace SmartThings, oficiálně spustil.

SmartThings Find funguje na zařízeních Galaxy, která běží na Androidu 8 a novějším. Používá technologie Bluetooth LE (Low Energy) a UWB (Ultra-Wideband), aby uživateli pomohla – pomocí vyzvánění – najít vybrané smartphony, tablety, chytré hodinky a sluchátka. Poté, co uživatel projde rychlým registračním procesem, bude moci dokonce najít i jednotlivé sluchátko, když se ztratí, a to pomocí funkce pro rozšířenou realitu, která mu umožní nalézt přesné umístění ztraceného zařízení prostřednictvím hledáčku fotoaparátu a mapové vrstvy.

Samsung připravuje na rok 2021 nové ohebné telefony a dostupné telefony s podporou 5G

I když je zařízení offline, může uživatel jiné uživatele zařízení Galaxy, které si předtím vybral, nechat, aby jeho ztracené zařízení našli. Jakmile je zařízení offline po dobu 30 minut, začne na blízká zařízení vysílat nízkoenergetický Bluetooth signál. Hned jak uživatel prostřednictvím funkce SmartThings Find nahlásí, že své zařízení postrádá, Samsung je zařadí do své databáze. Uživatelem vybraná zařízení poté mohou zapomenutá zařízení najít.

SmartThings Find funguje ještě lépe na zařízeních, která disponují funkcí UWB. Samsung má také v plánu funkcionalitu první zmíněné funkce rozšířit o vyhledávání sledovacích přívěsků. Tyto přívěsky je možné připevnit k uživatelovým oblíbeným předmětům, nejen k zařízením Galaxy.

Dnes nejčtenější

.