Zavřít reklamu

Do éteru pronikly nové neoficiální informace týkající se fotoaparátu nejvyššího modelu příští vlajkové řady Galaxy S21 (S30) – Galaxy S21 Ultra. Podle nich dostane do vínku místo senzoru ISOCELL Bright HM1 senzor ISOCELL HM3, který by měl nabídnout lepší citlivost na světlo. Fotoaparátu prý ale tentokrát bude chybět senzor ToF,  jehož absenci by měl kompenzovat laserový autofocus.

Senzor ISOCELL HM3 je podle nejnovějšího leaku vylepšenou menší verzí senzoru ISOCELL Bright HM1, který by měl při stejném množství pixelů nabídnout o 12 % lepší citlivost na světlo. Do praxe se to má promítnout o něco detailnějšími snímky a rychlejším fotografováním v noci. Nejnovější leak také potvrdil, že hlavní fotoaparát bude disponovat rozlišením 108 MPx (některé starší neoficiální informace spekulovaly o rozlišení 150 MPx).

Pro někoho může být zklamáním to, že fotoaparátu nové Ultry by měl chybět senzor ToF. Nahradit by jej mělo laserové ostření, což se sice může zdát jako nedostatečná kompenzace, nicméně stejné řešení Samsung použil u současné vlajkové lodi Galaxy Note 20 Ultra, takže by se nejednalo o nic nevídaného.

Galaxy S21 Ultra bude podle dosavadních leaků disponovat displejem s úhlopříčkou 6,7–6,9 palců, nativní podporou obnovovací frekvence 120 Hz, novým vlajkovým čipem Qualcommu Snapdragon 875 a novým čipem Samsungu Exynos 2100, až 16 GB operační paměti, podporou dotykového pera S Pen a rychlého nabíjení s výkonem 65 nebo 66 W a baterií s kapacitou 5000 mAh.

Řada Galaxy S21 by měla být na scénu uvedena v lednu příštího roku. Podle posledního leaku to bude přesně 14. ledna.

Související články

Dnes nejčtenější