Zavřít reklamu

Nedávno se na internetu objevila první „reálná“ fotka Galaxy S21 (S30), která zobrazovala modul fotoaparátu. Dnešní unik informací se týká Galaxy S21 (S30) Ultra, fotoaparát, procesor a kapacita baterie se nám konečně odkrývají. Je však důvod jásat?

Už dříve jsme dostali o největším modelu chystané vlajkové řady Galaxy S21 (S30) informace například o rozměrech, barevných variantách, představu však máme už i o designu. Dnes se konečně dozvídáme podrobnější specifikace, ty se týkají v první řadě fotoaparátů. Na přední straně bychom měli spatřit 40MPx foťak, na zádech telefonu by měl figurovat opět 108Mpx senzor hlavního fotoaparátu, takže světe div se, žádná změna oproti současnému Galaxy S20 Ultra. Bylo by ale zvláštní, kdyby Samsung vůbec nevylepšil fotoaparát, na ten se totiž výrobci smartphonů v poslední době soustřeďují. Leda by si pro nás jihokorejská společnost připravila tolik oslňujících novinek, že fotoaparát opomněla.

Co se týče baterie, také v tomto případě to vypadá, že se žádného zásadního zlepšení nedočkáme. Kapacita článku by totiž měla, opět po vzoru Galaxy S20 Ultra, dosáhnout hodnoty 5000mAh. Prozatím jedinou pozitivní zprávou v tomto směru je, že bychom se u příštího topmodelu z dílny Samsungu měli dočkat úspornějších procesorů. Jestli však čekáte, že ve všech Galaxy S21 (S30) naleznete Snapdragon 875, tak vás musíme zklamat, kromě USA a Číny se všechny trhy mohou „těšit“ na Exynos 2100, který podle první testů zaostává za čipem společnosti Qualcomm. Galaxy S21 (S30) Ultra by měl také nabídnout 6,8 palcový 2K Infinity-O displej, který bude jako jediný z řady S21 (S30) zakřivený. 

Pokud se zaměříme na softwarovou stránku, i zde pro vás máme jednu novinku. Poslední zprávy totiž hovoří o tom, že bychom se u chystaných smartphonů měli setkat s Androidem 11 s nadstavbou OneUI od Samsungu, ale rovnou ve verzi 3.1. Testováním však prochází teprve verze 3.0, žádné podobnosti o tom, jaké změny budou součástí verze 3.1 tak prozatím nemáme.

Celé série Galaxy S21 (S30) bychom se měli dočkat už v lednu příštího roku. Do prodeje by pak měly jít v únoru. Vadí vám nasazování procesorů Exynos u vlajkových lodí Samsungu? Dejte nám vědět v komentářích pod článkem.

Zdroj: SamMobile (1,2), GSMArena

 

Související články

Dnes nejčtenější

.