Zavřít reklamu

Včera jsem vám přinesli zprávu o „potvrzení“ data představení vlajkové řady Galaxy S21 a dnes pro vás mám další zprávu, která napovídá, že je její odhalení skutečně blízko. Nejvyšší model – Galaxy S21 Ultra totiž získal důležitý certifikát. Stejně tak získal certifikaci procesor Exynos 1080 o kterém jsem vás už také několikrát informovali, měl by pohánět telefony střední třídy a svým výkonem předčí i dnešní nejvýkonnější procesor konkurenční společnosti.

Dnes se na internetu objevila zpráva, že Galaxy S21 Ultra získal NFC certifikát. Tento dokument zmiňuje zařízení s modelovým označením SM-G998U, tedy Galaxy S21 Ultra. Jedinou informací, kterou se z certifikace dozvídáme je, že telefon bude „překvapivě“ vybaven technologií NFC pro realizaci bezkontaktních plateb. Nicméně o Galaxy S21 Ultra už „máme“ spoustu informací. Známe například jeho design i barevné provedení nebo konfiguraci fotoaparátů. Těšit bychom se také mohli na 5000mAh baterii a nejnovější procesor Exynos 2100, tedy alespoň v Česku. V USA nebo Číně se uživatelé dočkají opět procesoru Snapdragon společnosti Qualcomm, konkrétně modelu 875.

Světlo světa také spatřila informace o získání Bluetooth certifikace procesorem Exynos 1080, ten by měl Samsung oficiálně představit už 12. listopadu v Šanghaji. Díky tomuto certifikátu víme, že můžeme očekávat Bluetooth ve verzi 5.2, která by měla přinést větší energetickou úsporu. Čip by měl pohánět telefony střední třídy a podle uniklých benchmarků překoná i nyní nejvýkonnější čipy společnosti Qualcomm – Snapdragon 865 a 865+.

Rozhodně se máme na co těšit, je očividné, že se Samsung dále zaměřuje na telefony střední třídy, protože právě v této oblasti se společnosti velmi daří. Doufejme, že jihokorejský technologický gigant nezapomene ani na své vlajkové modely, protože přesně v tomto segmentu příliš úspěchů neslaví.

Související články

Dnes nejčtenější