Zavřít reklamu

Nedávno se v éteru objevila informace, že příští vlajková řada Samsungu Galaxy S24 bude mít vyšší kapacitu operační paměti. Ta však pocházela od nepříliš známého leakera. Nyní ji však potvrdil další, známější a spolehlivější.

Podle leakera vystupujícího na Twitteru pod jménem Revegnus bude základní a „pluskový“ model Galaxy S24 disponovat 12 GB a model Ultra 16 GB operační paměti. To podle něj není minimální ani maximální kapacita RAM, což jinými slovy znamená, že 12 nebo 16 GB dostanou všechny varianty úložiště (jejich velikost však leaker neodhalil). Pro připomenutí: Galaxy S23 a S23+ mají 8 GB a S23 Ultra 8 nebo 12 GB RAM.

Vyšší kapacita RAM teoreticky znamená, že Galaxy S24, S24+ a S24 Ultra by měly být schopny zvládnout více úloh na pozadí a na pozadí udržet více aplikací. Jinými slovy, více operační paměti by mělo pomoci náročným uživatelům, jako jsou lidé, kteří posouvají limity RAM prostřednictvím režimu DeX. A to je zde ještě funkce RAM Plus.

Otázkou je, jakému čipsetu bude větší operační paměť sekundovat. Starší úniky tvrdí, že to bude Snapdragon 8 Gen 3, ty novější  – dosti překvapivě – hovoří o novém vlajkovém čipu Samsungu. Ať to bude jakkoli, na řadu Galaxy S24 si ještě nějakou dobu počkáme, protože aktuální „vlajka“ Galaxy S23 byla uvedena na scénu teprve před dvěma měsíci.

Řadu Galaxy S23 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.