Zavřít reklamu

Včera jsme vás informovali, že Samsung podle všeho nakonec přece jen letos představí Galaxy S23 FE a že by jej měl – poněkud překvapivě – pohánět čip Exynos. Nyní se v éteru objevila zpráva, že čip Samsungu by měla používat i příští vlajková řada Samsungu Galaxy S24, přestože minulé úniky tvrdily, že ji bude po vzoru řady Galaxy S23 exkluzivně pohánět vlajkový Snapdragon.

Podle korejského webu Maeil citovaného serverem SamMobile bude řada Galaxy S24 používat čipset Exynos 2400. Ten bude údajně disponovat hlavním jádrem Cortex-X4, dvěma výkonnými jádry Cortex-A720, třemi níže taktovanými jádry Cortex-A720 a čtyřmi úspornými jádry Cortex-A520. Samsung prý plánuje čip poslat do sériové výroby nejdříve v listopadu.

Nejnovější únik je v rozporu s těmi dosavadními, které tvrdily, že Samsung bude i příští rok u svých vlajkových lodí používat exkluzivně vlajkový čip Qualcommu. V tuto chvíli není jasné, jestli nejnovější únik znamená, že by řadu poháněl údajný Exynos 2400 na všech trzích, nebo jen na některých a ty ostatní by používaly verzi s čipem Snapdragon. Každopádně je tento nový únik poněkud nedůvěryhodný, protože by šel proti tomu, co začátkem roku šéf Qualcommu označil jako víceletá smlouva se Samsungem. V rámci ní dodala společnost pro řadu Galaxy S23 exkluzivní čip Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy, což je přetaktovaná verze jejího aktuálního vlajkového čipu.

Příští vlajkové řady Samsungu se týká ještě jeden únik, který odhaluje její údajné paměťové varianty. Podle leakera Taruna Vatse bude mít základní a „pluskový“ model 12 GB operační paměti, zatímco model Ultra 16 GB. U standardního modelu ještě odkryl velikost základního úložiště, která prý bude činit 256 GB.

Aktuální řadu Galaxy S23 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.