Zavřít reklamu

Samsung Galaxy S23+ má nejtěžší úlohu z celého tria vrcholných telefonů společnosti. Menší model s ním má velice podobnou výbavu, ale je levnější, Ultra je pak nejvybavenějším smartphonem Samsungu, ale také o poznání dražším. Zlatou střední cestou je tak právě model Plus, který svou pozici pořád dokonale obhajuje. 

Galaxy S23+ není velký telefon, protože ve srovnání s Galaxy S23 Ultra je nižší, užší, tenčí i o poznání lehčí (196 vs. 234 g). Jeho 6,6“ displej se pak zdá být ideálním kompromisem k tomu, aby uživateli poskytl patřičný rozhled a nijak jej neomezoval, což může být největší problém 6,1“ displeje u Galaxy S23. Je evidentní, že menší sourozenec boduje jen cenou, ale v dnešní době se jedná už o takové zařízení, které má adekvátní konkurenci jen v případě telefonů Applu, protože ani sám Samsung jiné takto malé zařízení nedělá, stejně jako ani jiní výrobci smartphonů s Androidem.

Rozdíly oproti menší verzi dokážete u modelu Galaxy S23+ spočítat na prstech jedné ruky. Vlastně stačí, když jej vezmete a patřičně nafouknete. Logicky jsou zde tedy větší rozměry, baterie (4 700 mAh vs. 3 900 mAh), displej, i když pak už jeho specifikace jako jas (1750 nitů) nebo rozlišení (1080 x 2340 pixelů) jsou stejné. Samozřejmě je tím ale horší hustota pixelů (393 vs. 425). V obou případech je přítomna i stejná obnovovací frekvence, která se adaptuje od 48 do 120 Hz.

Od Galaxy S23 Ultra si ale bere třeba 45W nabíjení nebo UWB. Vzhledem k tomu, že Galaxy S23+ skutečně sdílí většinu svých specifikací s Galaxy S23, není třeba se příliš rozepisovat o softwaru, výkonu a fotoaparátech. I zde je Android 13 s One UI 5.1, i zde je Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 For Galaxy, i zde je trio ověřených fotoaparátů s 12MPx selfie kamerou. Stačí si přečíst naši předchozí recenzi a jen ji zvětšit na velikost 6,6“ displeje.

Jasná volba rozumu 

Poměrně silně se spekuluje o tom, že by Samsung měl model Plus v dalších generacích své vlajkové řady zaříznout. Osobně to nevidím jako ideální. Už loni mi Galaxy S22+ učaroval, a nejinak je tomu letos. Galaxy S23 je fajn telefon, ale když jste zvyklí na všechny ty větší displeje, je prostě malý. Ultra je sice neporazitelná svou výbavou, ale mnozí nepotřebují S Pen, nepotřebují 6,8“ zakřivený displej, nepotřebují 200MPx fotoaparát nebo 10x optický zoom a nepotřebují vyndat z peněženky o 5 tisíc Kč víc, když ty funkce nevyužijí. Malý displej se ale nelíbí hráčům mobilních her stejně jako třeba starším uživatelům, kteří na něho hůře vidí.

Máme zde parádní nový design, skvělý jasný displej, nejlepší možný výkon s minimálním zahříváním se díky zvětšenému chlazení, ideální trio fotoaparátů, dobré stereo reproduktory, dostatečně rychlé nabíjení, čtyři roky upgradu Androidu a 5 let softwarové podpory. Díky velké baterii vám pak telefon vydrží dva dny běžného používání. Jeho výhoda oproti základnímu modelu je i vyšší úložiště, které začíná na 256 GB.

Pokud nebudeme počítat různé slevy a bonusové akce, je startovací částka za 256GB Galaxy S23+ 29 990 Kč. Za tuto cenu seženete 128GB iPhone 14 Plus, jenže s nepoměrně horším displejem o fixní 60Hz obnovovací frekvenci, nevzhledným výřezem a bez teleobjektivu, navíc s předloňským čipem. Galaxy S23+ je jasnou volbou z rozumu pro ty, kteří prostě chtějí špičkovou výbavu bez zbytečných dodatečných technologií, které nevyužijí, ale přitom se rádi dívají na větší displej.

Galaxy S23+ koupíte zde

Blíží se Vánoce a jako každý rok to je velký zásah do některých rodinných rozpočtů. Vždy si dávejte pozor a nekupujte dárky na které nemáte finance. Pokud vás ovšem srdce přetáhne a na dárky si půjčujete dejte si velký pozor od jakých společnosti. Nejdříve se podívejte na toto srovnání půjček a udělejte si obrázek sami

Aktualizováno

Samsung na konci března 2024 již pro model Galaxy S23+ vydal aktualizaci One UI 6.1, která zařízení přidává skvělé možnosti Galaxy AI.

Dnes nejčtenější

.