Zavřít reklamu

Řada Galaxy S23 nabízí oproti svým předchůdcům obrovský skok ve výkonu a energetické efektivitě díky exkluzivnímu čipu Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy. Očekává se, že řada Galaxy S24 bude také používat výhradně čipset Qualcommu. Nyní unikly informace o možném čipu příští vlajkové řady Samsungu.

Známý leaker a vývojář Kuba Wojciechowski zveřejnil konfiguraci procesorových jader a GPU čipsetu Snapdragon 8 Gen 3. Čipset má podle něj modelové číslo SM8650 a kódové označení Lanai nebo Pineapple a disponuje jedním jádrem Cortex-X (Gold+), dvěma jádry Cortex-A7xx (Titanium), třemi jádry Cortex-A7xx (Gold) a dvěma jádry Cortex-A5xx (Silver). Frekvence těchto jader nejsou v tuto chvíli známé.

Čipset podle Wojciechowského nebude podporovat 32bitové aplikace nebo hry pro Android, protože prý nemá žádné procesorové jádro, které by mohlo spouštět 32bitový kód Androidu. To znamená, že všichni vývojáři by museli aktualizovat své aplikace na 64bitovou architekturu. Do Snapdragonu 8 Gen 3 je prý integrován grafický čip Adreno 750 (Adreno Gen 7.9.0) s frekvencí 770 MHz. Čipset bude podle všeho podporovat Android 14 a Linux Kernel 6.1 a mohl by být vyráběn pomocí vylepšeného 4nm procesu společnosti TSMC nebo 3nm procesu Samsung Foundry.

Qualcomm by měl svůj příští vlajkový čipset představit v listopadu nebo prosinci. Lze očekávat, že řada Galaxy S24 bude používat jeho lehce modifikovanou verzi, tak jako řada Galaxy S23 používá modifikovanou (přetaktovanou) verzi Snapdragonu 8 Gen 2. Čip bude pravděpodobně pohánět i skládací smartphony Galaxy Z Fold6 a Z Flip6.

Řadu Galaxy S23 koupíte např. zde

Dnes nejčtenější

.