Zavřít reklamu

Pokud uvažujete o koupi chytrých hodinek Galaxy Watch5 nebo Watch5 Pro, možná se ptáte, jestli podporují bezdrátové nabíjení. Odpověď zní ano, ale s jistým omezením.

Galaxy Watch5 je možné nabíjet bezdrátově nabíječkami, které mají certifikaci organizace Wireless Power Consortium (WPC). Ta se mírně liší od univerzálnějšího standardu bezdrátového nabíjení Qi, což znamená, že s hodinkami nebudou fungovat všechny bezdrátové nabíječky s certifikací Qi. Jinými slovy, Galaxy Watch5 můžete nabíjet bezdrátově, ale výběr nabíječek je omezený.

Jak již bylo uvedeno, Galaxy Watch5 fungují s bezdrátovými nabíječkami WPC. To znamená, že pro jejich dobití by měla fungovat jakákoli bezdrátová nabíječka, která má certifikaci WPC. Nicméně s nimi nebudou fungovat všechny nabíječky s podporou Qi.

Hodinky je možné kromě toho nabíjet pomocí funkce Wireless PowerShare, která vám umožňuje umístit je na zařízení s podporou Wireless PowerShare, jako je kompatibilní telefon Galaxy, a nabíjet je tímto způsobem. Samsung na stránce podpory na svém webu doporučuje používat pouze jeho autorizované bezdrátové nabíječky. Dodává, že tyto nabíječky jsou kompatibilní s „většinou zařízení Galaxy“, a potvrzuje, že rychlé bezdrátové nabíjení je podporováno pouze na zařízeních s jeho certifikací a na těch od WPC.

Hodinky řady Galaxy Watch5 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.