Zavřít reklamu

Jak si možná vzpomínáte, nedávno jsme přinesli informaci, že Samsung navázal spolupráci s korejským režisérem Na Hong-jinem na uvedení krátkého filmu Faith (Víra). Ten je prakticky celý natočený na telefon Galaxy S23 Ultra. Koncem února měl film premiéru na akci Megabox COEX a nyní se na něj můžete podívat i vy.

Film trvající bez závěrečných titulků necelých 9 minut je žánrem horor s příměsí akce a vizuálně se inspiruje filmy noir. To, že byl natočen na mobilní telefon, možná pozná zkušené filmařské oko, běžný divák však nikoli. Je vskutku fascinující, že je dnes možné natočit film (byť krátký) na smartphone, ještě před pár lety to bylo jen těžko představitelné. Uvidíme, kdo bude první a natočí na mobil „celovečerák“. I když tušíme, že tak snadné to nebude. Film můžete zhlédnout zde, protože je video omezeno věkem a je k dispozici jen v rámci sítě YouTube.

Není to poprvé, co korejský technologický obr navázal spolupráci s filmaři. Předloni se spojil s renomovaným britským režisérem Joem Wrightem, aby natočil krátký film na telefon Galaxy S21 Ultra. Loni pak navázal spolupráci s americkým oscarovým scénáristou Charliem Kaufmanem kvůli natočení „kraťasu“ na Galaxy S22 Ultra.

Kromě Na Hong-jina si filmovou práci s Galaxy S23 Ultra vyzkoušel i slavný britský režisér Ridley Scott, když na něj natočil krátký film s názvem Behold. Pro Samsung je spolupráce se světoznámými filmaři ta nejlepší reklama na schopnosti jeho mobilních fotoaparátů a jistě v ní bude dál pokračovat.

Dnes nejčtenější

.