Zavřít reklamu

Apple již řadu let spolupracuje se slavnými filmaři na vytváření krátkých filmů, jež jsou natáčeny pomocí iPhonů. Předloni na toto pole vstoupil také Samsung, kdy se spojil s britským filmařem Joem Wrightem kvůli natočení krátkého filmu pomocí telefonu Galaxy S21 Ultra. Nyní korejský obr uzavřel podobné partnerství s oscarovým filmařem Charliem Kaufmanem (známým filmy jako V kůži Johna Malkoviche, Adaptace nebo Věčný svit neposkvrněné mysli), aby natočil krátký film pomocí Galaxy S22 Ultra.

Jackals & Fireflies je krátký film o ženě, která ve svém životě prochází změnou. Trailer na YouTube ukazuje, jak v různých scénách mluví o nějaké osobě, přičemž v pozadí hraje klavírní hudba. Většina scén v traileru byla natočena v tmavém prostředí a i přes nedostatek dobrého osvětlení vypadají scény vskutku fantasticky. Pokud se nicméně podíváte pozorněji, zjistíte, že některé scény jsou lehce zašuměné. Celkově ale vypadá krátký film výjimečně dobře na to, že byl natočen smartphonem. Kdo by si jen pár let nazpátek pomyslel, že bude možné takto točit filmy (byť „jen“ krátké)?

V tuto chvíli není známo, kdy krátký film Jackals & Fireflies vyjde, je však možné, že jej Samsung vydá během představení své příští vlajkové řady Galaxy S23, aby ukázal, jak jsou jeho smartphony schopné, co se týče natáčení videí.

Telefon Galaxy S22 Ultra koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.